Сутки Люкс Оболонський проспект 15 01004 Киев (093)3490479 (096)1076856 (050)8283701 https://555.biz.ua Квартиры посуточно, почасово и на ночь!

Про що Зеленський говорив на прес-марафоні: головне

Прес-марафон президента Володимира Зеленського відбувся сьогодні, 10 жовтня, у Києві. Всі подробиці про зустріч президента з журналістами-в матеріалі РБК-Україна.

Про Донбас

Зеленський заявив, що його головною метою є припинення війни. Саме це він назвав своєю місією в якості президента. Президент також відповів на питання про те, чому не ввів воєнний стан, зазначивши, що воно б не вирішило ситуацію на Донбасі.

ПРО США і зустріч з Трампом

Зеленський назвав "втомленими" відносини між США і Україною, які склалися, і він прагне змінити. Президент також додав, що телефонна розмова з американським президентом Дональдом Трампом ніяк не міг вплинути на відносини з США.

"Я прекрасно розумів, що завдання зробити ці втомлені відносини з Америкою і Україною. Цей дзвінок впливав тільки на одне: нам потрібно домогтися зустрічі. Я хотів затягнути його в Україну. Я йому сказав, у нас буде можливість зустрітися у Варшаві. Я йому сказав, що я пропоную заїхати в Україну. Для мене це була складна але обов'язкова справа", - заявив він.

Про Раду

Зеленський зазначив, що швидше цього парламенту немає і не було.

"Є якісь регламентні речі, які ми не маємо права порушувати. Ми повинні знаходити якісь викрутаси, щоб просто приймати закони", - зазначив він.

Крім того, Зеленський заявив, що може розпустити партію "Слуга народу" через рік, якщо вони почнуть їсти один одного".

Про нормандський формат

Зеленський заявив, що дата проведення зустрічі " нормандської четвірки" залежить від РФ, так як РФ не змогла підтвердити дату 16 вересня.

"Ми дуже хочемо закінчити війну. Зустрічатися ми можемо в двох форматах: нормандський формат і пряма зустріч з президентом РФ. Про цю зустріч, прямий, ніхто не говорить, тому що все проти. Я не знаю, чи це можливо. Я знаю, що ця зустріч повинна бути, якщо ми хочемо закінчити війну. Зараз всі готові до нормандського формату", - сказав він.

Кадрові питання

Про Авакова

Зеленський заявив, що залишив Арсена Авакова на посаді глави Міністерства внутрішніх справ на випробувальний термін.

"Я всім міністрам сказав-реальні справи Принесіть нам до кінця року - не буде, ми всіх звільнимо", - сказав Зеленський.

Про Данилюка

Говорячи про звільнення Олександра Данилюка з посади секретаря РНБО, Зеленський заявив, що 100% розуміння, чому він пішов.

"Я не згоден з паном Данилюком. Я не згоден, що він пішов через "Приватбанк". Саша хотів бути прем'єр-міністром України, а я йому сказав чесно, Сань, ти професійна кандидатура, але я вибрав іншу людину. Складні відносини з Богданом, це теж вплинуло", - заявив Зеленський.

Про Кличка

Зеленський, відповідаючи на питання про те, чому досі не погодив подання Кабміну про звільнення Володимира Кличка з посади голови КМДА, заявив, що ще думає над цим. Він також додав, що перед тим, як прийме рішення про звільнення, він планує зустрітися з Кличком.

Про Ткаченко

Зеленський заявив, що на пост голови КМДА зараз є три кандидати. Один з них Олександр Ткаченко.

Про Богдана

Відповідаючи на питання про те, чому він не звільняє голову ВП Андрія Богдана, Зеленський заявив, що він є фахівцем і не порушує закон, а йому в команді потрібні саме такі люди.

Про Крим

Зеленський заявив, що в рамках зустрічі в нормандському форматі ставитиме питання про повернення Криму. Він також додав, що поки питання постачання води на анексований півострів з РФ не обговорюється і "вода туди не піде".

Про ПриватБанк і Коломойський

Зеленський заявив, що не обговорював справа Приватбанку з бізнесменом Ігорем Коломойським. Він також додав, що в цьому питанні захищатиме Україну, а до справи "Приватбанку" мають бути залучені незалежні міжнародні експерти.

Про Путіна

Зеленський заявив, що для вирішення ситуації на Донбасі можуть проходити зустрічі в двох форматах: "нормандська четвірка" (Україна, Німеччина, Франція, РФ) або ж його особиста зустріч з президентом РФ Володимиром Путіним. При цьому, він зазначив, що "про цю зустріч, прямий, ніхто не говорить, тому що все проти" і він не знає чи можливо це. Крім того, на пряме запитання журналістів про те, чи боїться він Путіна Зеленський відповів немає.