Сутки Люкс Оболонський проспект 15 01004 Киев (093)3490479 (096)1076856 (050)8283701 https://555.biz.ua Квартиры посуточно, почасово и на ночь!

Прокурори просять дати фігурантам "справи Хізб ут-Тахрір" 13,5 років в'язниці

Прокурор запросив від 13,5 до 20,5 років позбавлення волі фігурантам ялтинської групи "справи Хізб ут-Тахрір".

Як повідомляє "Кримська солідарність" в Facebook, сьогодні під час засідання в Південному окружному військовому суді в Ростові-на-Дону прокурор в дебатах звернувся до суду визнати кримських татар мусульман винними.

Кримським татарам інкримінуються такі статті КК РФ, як організація діяльності терористичної організації, готування до злочину, насильницьке захоплення влади або насильницьке утримання влади, участь у діяльності терористичної організації.

Російське звинувачення просити позбавити волі Мусліма Алієва на 20 років, Инвера Бекірова - на 20,5 років, Емір-Усеіна Куку - на 15 років, Вадима Сірука - на 15 років, Арсена Джеппарова - на 13,5 років, Рефата Алімова - на 14,5 років.

Кримський суд обере запобіжний захід українському активісту Приходько

Перших чотирьох обвинувачених у "Ялтинській справі Хізб ут-Тахрір" заарештували 11 лютого 2016 року. Серед них - член Контактної групи з прав людини Емір-Усеін Куку, алуштинец Муслім Алієв і житель села Краснокам'янка Інверсія Бекіров, які працювали будівельниками, а також торговець квітами з Ялти Вадим Сірук. Рефата Алімова і Арсена Джеппарова затримали в Краснокам'янці 18 квітня 2016 року.

Адвокати заарештованих і засуджених у "справі Хізб ут-Тахрір" кримчан вважають їх переслідування мотивованим за релігійною ознакою. Адвокат Еміль Курбединов зазначає, що переслідувані по цій справі російськими правоохоронними органами – переважно кримські татари, а також українці, росіяни, таджики, азербайджанці і кримчани іншого етнічного походження, які сповідують іслам.

Сєдов: Затримання українського активіста в Криму є викраденням

Представники міжнародної ісламської політичної організації "Хізб ут-Тахрір" називають своєю місією об'єднання всіх мусульманських країн в ісламському халіфаті, але вони відкидають терористичні методи досягнення цього і заявляють, що піддаються несправедливого переслідування в Росії. Верховний суд Росії заборонив "Хізб ут-Тахрір" в 2003 році, включивши організацію в список 15 об'єднань, названих "терористичними". В Україні діяльність "Хізб ут-Тахрір" не заборонена.