Сутки Люкс Оболонський проспект 15 01004 Киев (093)3490479 (096)1076856 (050)8283701 https://555.biz.ua Квартиры посуточно, почасово и на ночь!

Рада визначила форму звернення до КС з приводу імпічменту Президента

Парламент вніс зміни до законодавства про КС, врегулювавши процедуру розгляду подання про імпічмент.

Верховна Рада визначила форму і зміст звернення Ради до Конституційного Суду про дачу висновку щодо дотримання процедури розслідування і розгляду справи про усунення Президента з поста в порядку імпічменту..

За прийняття в цілому відповідного законопроекту № 3414 проголосували 359, при 226 необхідних депутатів..

Зокрема, законопроект підтримали 159 депутатів з фракції Партії регіонів, 148 - з фракції Блоку Юлії Тимошенко, 5 - з фракції блоку Наша Україна-Народна самооборона, 27 - з фракції Комуністичної партії і 20 - з фракції Блоку Литвина..

Відповідні вимоги Рада виклала у статті 90 Закону Про Конституційний Суд..

Парламент зобов'язав КС не пізніше, ніж на п'ятий день після отримання відповідного подання Ради відкрити у позачерговому порядку провадження у справі про надання висновку про дотримання даної процедури..

У тому числі Рада встановила, що копію висновку КС разом з матеріалами справи не пізніше, ніж наступного дня після його прийняття посилає до парламенту, а також Президенту..

Рада також доповнила перелік справ, щодо яких КС приймає рішення, визначенням відповідності законопроекту про внесення змін до Конституції вимогам статей 157 і 158 Основного Закону..

Парламент також встановив 15-денний термін з дня прийняття акта Кабінету Міністрів для зупинення його дії Президентом і встановив заборону Президенту повторно припиняти дію тих актів Кабміну, у відкритті конституційного провадження за якими Конституційний Суд відмовив, або які були визнані конституційними..

Рада також встановила процедуру розгляду КС конституційного подання про порушення Верховною Радою Криму Конституції або законів після ініціювання Верховною Радою питання про дострокове припинення повноважень депутатів Ради Криму.