Сутки Люкс Оболонський проспект 15 01004 Киев (093)3490479 (096)1076856 (050)8283701 https://555.biz.ua Квартиры посуточно, почасово и на ночь!

Рейдерське захоплення фермерського врожаю в Житомирській області. ВІДЕО

Напередодні земельної реформи рейдери намагаються довести до банкрутства орендарів земель.

Земельне рейдерство продовжує переслідувати фермерів країни. Не стала винятком і Житомирська область. Ось і виходить, що одні витрачають час, гроші і сили і засівають поля, а прибирати їх приходять зовсім інші.

Така ж історія трапилася і з фермером Юрієм Андрєєвим з Луганської області, який втратив все на батьківщині, був у полоні, якому довелося все втратити на батьківщині через військові дії і переїхати в Житомирську область. Саме там він почав все спочатку.

Читати також: Земельний конфлікт у Житомирській області 

Не будемо вдаватися в усі перипетії пошуків Юрієм землі і адаптації на ній. Скажемо тільки, що, переїхавши в Житомирську область, фермер орендував близько 1000 гектар землі на кордоні з Чорнобильською зоною. І переконавшись, що радіаційний фон на ній в межах норми, почав обґрунтовуватися.

Фермер, який привів в порядок довго не затребувані землі і засіяв поля, 17 днів не відвідував свої землі. А як тільки приїхав, побачив замість врожаю проса тільки те, що від нього залишилося. Урожай прибрали і встигли вивезти. Втрати з 30 гектар склали близько 900 центнерів врожаю загальною вартістю близько мільйона.

Щорічно така ситуація призводить до того, що хтось з великих зерновиробників банкрутує, так як захоплення врожаю відбувається за однією і тією ж схемою.

Практично одночасно з цим випадком, неподалік рейдери скосили 163 гектари соняшнику. У Харкові – 270 гектар соняшнику. І все це відбувається по всій країні і абсолютно безкарно.

Вся діяльність фермера проходить в рамках правового поля і з повної згоди адміністрації Народицької РДА. Серед орендованих земель є паї місцевих селян. Коли землі були почищені, удобрені, засаджені і поспів врожаю У Юрія почалися проблеми.

Глава ВІДГ, який активно сприяв передачі земель фермеру і особисто водив його до селян для передачі їх паїв у оренду Юрію, починає розсилати у всі інстанції листи про те, що необхідно провести перевірку – а не самовільно чи фермер обробляє землю…

Починається слідство, на час якого накладається арешт на врожай. А в цей самий час на своїх землях син фермера прибирав просо. З цієї причини слідство вирішило вилучити техніку. І все через те, що рішення суду, про яке ніхто не знав, було прийнято, а фермер, якого про суд ніхто не сповіщав і про рішення якого не знав, це саме рішення не виконав…

З-за невиконання рішення суду кримінальних справ проти фермера стає вже чотири: три – проти самого Юрія і одне – проти його сина. Техніку, землю і врожай заарештували як речові докази у справах. А тим часом урожай на полях псується.

17 днів знадобилося фермеру, щоб зняти арешт з полів, а тим часом урожай встигли прибрати інші.

Цікавою особливістю є те, що фермеру дали дозвіл на «збирання та реалізацію врожаю». Тобто він повинен прибрати і продати його, по суті, навіть не зваживши і не розсортувавши по класах і якості…

Ця, по факту, класична рейдерська схема - все заарештувати, урожай зібрати і продати за викидними цінами як фуражне зерно-не нова. У підсумку хтось заробить мільйон, а фермер отримає копійчану компенсацію. Проте Юрій Андрєєв, який не здався в полоні бойовиків, не збирається здаватися і тепер.

Фермер впевнений, що справа не тільки в захопленні його врожаю. Стартує земельна реформа і він, як орендар, матиме пріоритетне право на викуп цієї землі. І комусь це дуже не подобається.

Хто стоїть за цією схемою і чиїми руками намагаються довести фермера до банкрутства ми розповімо в наступних статтях.

Якщо вам відомі факти про порушення прав та інтересів бізнесу, повідомляйте в редакцію сайту "Верховенство права".

За матеріалами: vikna.stb.ua