Сутки Люкс Оболонський проспект 15 01004 Киев (093)3490479 (096)1076856 (050)8283701 https://555.biz.ua Квартиры посуточно, почасово и на ночь!

Російські православні парафії в Західній Європі перейшли під юрисдикцію РПЦ

Священний Синод у Москві прийняв главу "російського екзархату" Константинополя Іоанна (Реннето) в юрисдикцію Московського патріархату з титулом "Дубнинська". Про це йдеться на сайті РПЦ .

Іоанн звернувся до РПЦ і сказав про те, що Архієпископії західноєвропейських парафій руської традиції хочуть зберегти існування за рахунок входження в юрисдикцію РПЦ. Священний Синод розглянув звернення і прийняв екзархат до складу.

В цю юрисдикцію також прийняті клірики, які хочуть цього і знаходяться під керівництвом архієпископа, а також парафії, які висловили бажання перейти під юрисдикцію. Івана прийняли в РПЦ з титулом "Дубнинська".

Константинополь в листопаді 2018 року прийняв рішення розпустити Російський екзархат. Рішення було прийнято в односторонньому порядку. Його духовенству і віруючим було запропоновано перейти в підпорядкування місцевих грецьких архієреїв, але Архиєпископія з цим не погодилася і почала шукати варіанти подальшого розвитку. У серпні 2018 року Московський патріархат запропонував приєднатися до Російської православної церкви і зберегти свій статут і традиції.

Раніше "Страна" повідомляла, що Єрусалимський Патріарх визнав в Україні тільки одну церкву .

Також ми розповідали, що Варфоломій призначив главою "російського екзархату" митрополита, який допомагав створювати ПЦУ .