Сутки Люкс Оболонський проспект 15 01004 Киев (093)3490479 (096)1076856 (050)8283701 https://555.biz.ua Квартиры посуточно, почасово и на ночь!

Ще вона країна заборонила пластик

Влада Гватемали схвалила заборону на використання одноразового пластмасового посуду, включаючи трубочки і склянки, а також поліетиленових пакетів. Текст указу, підписаного главою держави Джиммі Моралесом, оприлюднило в п'ятницю міністерство охорони навколишнього середовища і природних ресурсів республіки.

"Гватемала стала першою країною в Центральній Америці, де діє ця норма», — зазначив на прес-конференції глава природоохоронного відомства Альфонсо Варгас. Протягом наступних двох років жителям Гватемали і працюють на її території юридичним особам потрібно буде перейти на використання посуду і пакетів з біорозкладаних полімерів. Під дію нового указу не потрапляють вироби медичного призначення.

Нагадаємо, після того, як у червні з Тихого океану виловили 40 тонн пластику, екологи повідомили новий факт про забруднення океану: в даний час між Каліфорнією і Гаваями дрейфує чи не найбільший сміттєвий острів.

Серед усіх країн у світі найбільше забруднені Сполучені Штати. Щорічно тут виробляється 157 млн. тонн сміття. В Україні з'являється сміття поменше – близько 10 млн тонн на рік.

Нагадаємо, наприкінці минулого року стало відомо, що запущена в жовтні очисна система The Ocean Cleanup все ще не почала відловлювати пластикове сміття з Тихого океану: в роботі системи виникли проблеми, в результаті чого вона притягує пластик, але не утримує його.

Також минулого року стало відомо про забруднення однієї з найбільш туристичних країн світу-Домінікани. Всього за тиждень місцева влада за допомогою волонтерів прибрали з узбережжя близько 60 тонн сміття.

Суміш пластикового сміття займає площу більш ніж в півтора мільйона квадратних кілометрів. На цій території можна розмістити майже три України.