Сутки Люкс Оболонський проспект 15 01004 Киев (093)3490479 (096)1076856 (050)8283701 https://555.biz.ua Квартиры посуточно, почасово и на ночь!

Що потрібно знати про вибори президента України 2019

Що потрібно знати про вибори президента України 2019

Виборча кампанія з виборів президента України вийшла на фінішну пряму. Голосування відбудеться 31 березня. В огляді DW-все, що потрібно знати про правила і хід виборів президента.Виборча кампанія з виборів президента України-2019 наближається до кінця, день голосування призначений на 31 березня. Якщо жодному з кандидатів не вдасться набрати більше 50 відсотків голосів, 21 квітня в країні пройде другий тур. Основна інформація про правила виборчої кампанії та її вартість, голосування на виборчих дільницях в країні та за її межами-в матеріалі DW.

Вибори президента України проходять раз на п'ять років і регламентуються статтею 103 Конституції України, а також законом "Про вибори президента України". Щоб стати кандидатом в президенти, необхідно бути громадянином України, досягти 35-річного віку, володіти правом голосу на виборах, проживати в країні мінімум 10 років до призначеної дати виборів і знати державну українську мову.

Кожен кандидат в президенти повинен внести в Центральну виборчу комісію (ЦВК)" виборча застава " на суму в 2,5 мільйона гривень (близько 84 тис. Євро). Ця вимога істотно обмежує число потенційних претендентів на вищий пост в державі. ЦВК повертає заставу лише тим, хто пройшов у другий тур виборів.

Президент не може займати свій пост більше двох термінів поспіль. Кандидат може бути самовисуванцем або балотуватися від будь-якої політичної партії. Йому також необхідно подати декларацію про доходи за попередній виборам рік. Виборча кампанія триває 90 днів.

Реєстрація кандидатів у президенти України завершився 8 лютого, на той момент ЦВК зареєструвала 44 кандидата. До 7 березня кандидати могли відмовитися від участі у виборчих перегонах, цим правом скористалися 5 осіб. Таким чином, на пост президента України в 2019 році балотуються 39 осіб, з них - 35 чоловіків і чотири жінки.

Кандидатами в президенти зареєстровані, зокрема, чинний глава держави Петро Порошенко, лідер партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко, шоумен Володимир Зеленський, співголова об'єднання "Опозиційна платформа - За життя" Юрій Бойко. Також у виборах братимуть участь лідер "Громадянської позиції" Анатолій Гриценко, лідер Радикальної партії Олег Ляшко та інші.

Всього документи в ЦВК подала 91 особа, 47 з них було відмовлено в реєстрації. Серед тих, кого ЦВК не допустила до участі в передвиборній гонці, - глава Комуністичної партії України Петро Симоненко і заарештована за підозрою в тероризмі депутат України Надія Савченко.

3 січня Центральна виборча компанія затвердила кошторис, згідно з якою на проведення президентських виборів в 2019 році відводиться 2 354 млн гривень (79 млн євро). На роботу Державного реєстру виборців виділено понад 223 млн гривень (майже 7,5 млн євро). Кошторис власних витрат ЦВК на підготовку та проведення майбутніх виборів президента становить понад 282 млн гривень (9,4 млн євро).

Вибори президента України проводяться по єдиному загальнодержавному одномандатному виборчому округу, що включає в себе територію всієї України і зарубіжний виборчий округ. Списки комітетів по кожній виборчій дільниці складають виконавчі комітети сільських, селищних, міських і районних рад або органи, які відповідно до закону здійснюють їх функції. У день першого та/або другого туру виборів голосування проводиться з 8 до 20 годин.

Громадяни України, які постійно мешкають за кордоном або перебувають там в день виборів, можуть проголосувати на виборчих дільницях за межами країни, утворених ЦВК на постійній основі, і незалежно від перебування на консульському обліку в дипломатичних установах України.

Для участі в голосуванні необхідно завчасно подбати про внесення в список виборців на закордонній виборчій дільниці, а в день голосування особисто прибути туди з документом, який підтверджує громадянство України.

За даними міністерства соціальної політики України, станом на жовтень 2018 року на облік було взято 1,5 млн переселенців з тимчасово окупованих територій Донецької і Луганської областей і анексованого Криму. Вони позбавлені можливості брати участь у виборах місцевої влади і половини депутатів Верховної ради за мажоритарною системою, оскільки цей вид голосування проводиться за місцем реєстрації виборців. Проте переселенці зможуть проголосувати на президентських виборах і обрати 225 депутатів парламенту за партійними списками.

Для цього їм треба звернутися до територіальних виборчих комісій за місцем проживання із заявою про тимчасову зміну місця голосування. Нещодавно ЦВК спростив цю процедуру - тепер переселенці не повинні підтверджувати причини перебування не за місцем реєстрації, достатньо лише пред'явити паспорт, в якому вказано місце прописки в Криму або на підконтрольних територіях в Донбасі.

Підписуйтесь на наші канали про Росію, Німеччину та Європу в / Twitter / Facebook / Youtube

Ця новина також на сайті Deutsche Welle .