Сутки Люкс Оболонський проспект 15 01004 Киев (093)3490479 (096)1076856 (050)8283701 https://555.biz.ua Квартиры посуточно, почасово и на ночь!

SpaceX може доставити перших астронавтів на МКС вже в наступному році

Компанія SapceX може доставити перших астронавтів на МКС вже в першому кварталі наступного року. Про це заявили засновник компанії SpaceX Ілон Маск і директор NASA Джим Брайденстайн, повідомляє The Verge.

"Ми з Илоном прийшли до згоди в тому, що нашим найвищим пріоритетом є запуск американських астронавтів на американських ракетах з американської землі", - заявив Брайденстайн.

SpaceX - одна з двох комерційних компаній, які розробляють космічні кораблі для доставки астронавтів NASA на МКС. З моменту закриття програми "Шаттл" в 2011 році, астронавтів агентства доставляють на станцію за допомогою "Союзів". Ця співпраця обходиться NASA в 85 мільйонів доларів за одне місце.

Програма Commercial Crew, в якій беруть участь SpaceX і Boeing, спрямована на те, щоб істотно знизити ці витрати – до 50 мільйонів доларів за місце. Разом з тим, запуски в рамках програми весь час відкладаються: перший з них повинен був відбутися ще в 2017 році, але досі виникають проблеми, які необхідно вирішити.

У березні цього року SpaceX відправила безпілотну версію свого корабля Crew Dragon, яка успішно зістикувалася з МКС і повернулася на Землю. Але місяць космічний корабель загорівся під час наземних тестів на мисі Канаверал, що стало причиною тимчасового припинення подальших випробувань.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Після стикування космічного вантажівки Dragon компанії SpaceX зі станцією в травні цього року керівник Центру підготовки космонавтів (ЦПК) імені Гагаріна Павло Власов заявив про появу запаху спирту на МКС. У ЦПК заявили про те, що концентрація з'єднання підвищилася з однією десятою міліграма до шести міліграмів на кубічний метр. Після включення системи очищення повітря її вдалося знизити приблизно до двох міліграмів.

У NASA заявили про те, що концентрація речовини в повітрі станції не несе ніякої загрози для екіпажу станції.