Сутки Люкс Оболонський проспект 15 01004 Киев (093)3490479 (096)1076856 (050)8283701 https://555.biz.ua Квартиры посуточно, почасово и на ночь!

США можуть відмовитися від спостережних польотів над Росією

Адміністрація президента США Дональда Трампа розглядає вихід з договору про відкрите небо. Про це стало відомо з листа голови комітету Конгресу США у закордонних справах Еліота Енгеля, направленого раднику президента США з нацбезпеки Роберту О'брайену.

"Я глибоко стурбований повідомленнями, що адміністрація Трампа розглядає вихід з договору про відкрите небо, і настійно закликаю вас утриматися від такого необачного кроку", - пише Енгель.

Договір про відкрите небо дозволяє 34 країнам-учасницям здійснювати спостережні польоти над територією один одного, з метою спостереження за військовою діяльністю і контролю за дотриманням договорів про скорочення озброєнь.

Енгель підкреслює в листі, що договір дозволяє США отримувати додаткову інформацію про військові дії Росії в Україні. Вихід з договору, на його думку, ставить під сумнів здатність США бути передбачуваним і надійним партнером в питаннях європейської безпеки.

У 2017 році США збиралися оголосити обмеження на польоти російських військових літаків над американською територією відповідно до договору про відкрите небо.