Сутки Люкс Оболонський проспект 15 01004 Киев (093)3490479 (096)1076856 (050)8283701 https://555.biz.ua Квартиры посуточно, почасово и на ночь!

Стало відомо, чому ЦВК збільшила кількість бюлетенів до першого туру виборів

Стало відомо, чому ЦВК збільшила кількість бюлетенів до першого туру виборів

Центральна виборча комісія змінила розподіл кількості бюлетенів між першим і другим туром. Тепер для першого туру передбачається підготувати 30,44 млн бюлетенів, для другого – 29,92 млн, хоча раніше планувалася друк однакової кількості на обидва тури. Це пов'язано з тим, що прогнозована в минулому році кількість виборців не враховувала цілий ряд факторів. Про це сказав заступник голови ЦВК Євген Радченко.

У грудні минулого року, відповідно до Закону "Про публічні закупівлі", почалася процедура підготовки друку бюлетенів.

"Крім цього, ми не можемо в будь-який момент додрукувати бюлетені, ЦВК обмежена в цьому Законом" Про публічні закупівлі». У цій редакції для виборів він не годен», – додав він.

Заступник голови комісії зазначив, що на кількість бюлетенів вплинуло, зокрема, створення спеціальних виборчих дільниць для військових і визначення переліку тимчасово окупованих територій, де вибори не відбудуться.

Також Радченко нагадав, що спеціальні виборчі дільниці створюються в лікарнях. Про кількість там виборців ЦВК дізнається лише після інформування з боку керівництва медичних закладів. На практиці — за чотири дні до голосування. ЦВК також повинна враховувати, наприклад, той факт, що члени виборчої дільниці голосуватимуть на цій же дільниці.

Радченко також додав, що ЦВК збільшила кількість бюлетенів всього на 215 789. На кожну ділянку повинні поставити на 0,5% бюлетенів більше від кількості виборців на окремій ділянці з урахуванням кратності розміщення бюлетеня на поліграфічному аркуші.