Сутки Люкс Оболонський проспект 15 01004 Киев (093)3490479 (096)1076856 (050)8283701 https://555.biz.ua Квартиры посуточно, почасово и на ночь!

Станція "Академік Вернадський" в Антарктиді відкрила конкурс для українців, які хочуть стати полярниками

Антрактида кличе! На станцію "Академік Вернадський" набирають полярників. Стати членом експедиції на льодовий континент можна за результатами відкритого конкурсу. Шукають геологів, лікаря, кухаря, електрику і зв'язківця всього дванадцять чоловік. Які випробування чекають майбутніх полярників і можна назвати роботу в Антарктиді мрією?

Віталій участь в антарктичній експедиції брав вже двічі. Каже: це робота мрії. Але і труднощів в достатку. Найскладніше - пережити розлуку з рідними. Рятує - тільки гумор.

«Кожен намагається знайти особистий простір, сховатися.Обідають мовчки, день, другий, третій, потім командир витягує ложку, облизує, кладе на стіл, каже: "Ну, всім спасибі, ось і поспілкувалися". І всі починають тупо іржати " - розповідає біолог Віталій Смаголь.

Два роки тому команда «Сегодня» отримала унікальний шанс побачити Антарктиду. І теж долала виклики холодного континенту. Суворе випробування клімату. Хоча на станції «Академік Вернадський» полярники хворіють не часто, за рік у крижаній пустелі імунітет слабшає, і хвороби наздоганяють вже вдома.

Євген Дикий голова Національного антарктичного наукового центру України:

«На Південному полюсі, фізичні умови у нас на станції, як у поході в зимових Карпатах. Там не найважчі фізичні кондиції, а ось психологічні дуже важкі. Ці 9 місяців ізоляції, 12 осіб не бачать нікого, крім один одного»

Тому всіх претендентів ретельно перевіряють психологи. Людина повинна бути товариською, але і не докучливою. Минулого року Ольга відмовила двом бажаючим. Один міг стати загрозою для експедиції.

Ольга Доманин – психологиня:

"Ця людина себе абсолютно неадекватно вів. Те як він зайшов, як він розмовляв, те, як він перетягував ковдру на себе. Там замкнутий простір, це буде дуже погано для самих учасників експедиції»

Ще один виклик-обмежений простір.

«Будинком на рік для полярників стають кубрики трохи більше кімнатки в купейному вагоні. У кожному такому стоїть двоповерхове ліжко. Зазвичай це і весь особистий простір " - розповідає кореспондент Юрій Орловський.

Відволіктися можна хіба що на фізичні вправи, пінгвінів і книги. Незважаючи на труднощі, які чекають романтиків в Антарктиді, бажаючих відвідати її в минулому році було близько ста вісімдесяти. Цього року заявки від майбутніх полярників прийматимуть до першого листопада.

Нагадаємо, раніше новини" Сегодня " писали про те, що українські полярники знайшли в Антарктиді маленького тюленя. Фото милого звірка опублікували на сторінці Міністерства освіти в Facebook і запропонували передплатникам придумати ім'я.