Сутки Люкс Оболонський проспект 15 01004 Киев (093)3490479 (096)1076856 (050)8283701 https://555.biz.ua Квартиры посуточно, почасово и на ночь!

Станом Сумки займуться в наступному році, може бути…

Отримала відповідь міської влади онлайн-петиція «Стан р. Сумки».

«У зв'язку з тим, що рівень забруднення р. Сумки неочищеними стічними водами, що потрапляють в неї з системи загальноміської каналізації, стає катастрофічним, і, на сьогоднішній день являє реальну загрозу вже навіть не в екологічному, а в епідеміологічному сенсі, вважаю вкрай необхідним:

1. У найкоротші терміни створити незалежну комісію, до складу якої включити фахівців-екологів, незалежних фахівців у галузі водопровідно-каналізаційного господарства, представників громадськості, а також працівників відповідних підрозділів правоохоронних органів.

2. У зв'язку з зайнятої КП "Водоканал" принциповою позицією, яка виражена в повному і категоричному запереченні будь-яких претензій до КП "Водоканал" з приводу неналежного утримання, контролю та періодичних обстежень трубопроводів систем самопливної та напірної каналізації, що проходять в заплаві р. Сумка, перетинають річище р. Сумки, доручити комісії:

А. Обстежити з метою встановлення реального технічного стану трубопроводу напірного колектора, ділянка траси якого проходить в заплаві р. Сумки, дюкерных переходів напірного колектора, камер лінійних засувок напірного колектора, камер підключення КНС №№ 4, 2, 1-А. У разі необхідності, залучити для обстеження організації, що спеціалізуються на виконанні водолазних робіт необхідного рівня та кваліфікації, не пов'язаних якимись стосунками з КП "Водоканал"

Б. Обстежити дюкерные переходи самопливних залізобетонних колекторів, що знаходяться в р-ні вул. Гулака Артемовського, і в р-не МЦ "Романтика".

В. Визначити методом відбору проб води з р. Сумки, в багатьох місцях, в межах ділянки русла, від КНС-4, до гирла р. Сумки, де саме знаходиться джерело (джерела) найбільш інтенсивного надходження неочищеної стічної води в р. Сумку.

Результати роботи комісії оформити відповідним актом, на основі якого розробити комплекс першочергових заходів для усунення систематичного забруднення р. Сумки господарсько-побутовими і промисловими стічними водами.

Зобов'язати КП "Водоканал" до виконання необхідних робіт, вид та утримання яких буде визначено комісією.

Зобов'язати КП "Водоканал", беззастережно, на першу вимогу голови Комісії, надати Комісії для роботи всю необхідну проектну, будівельну та експлуатаційну документацію, схеми, геодезичні креслення, і т. д. стосується мереж водопроводу і каналізації, у вказаному районі», - писав автор петиції Козаків Еміль Миколайович.

Відповідь на електронну петицію:

«Ваша електронна петиція щодо забруднення р. Сумки розглянута в межах повноважень департаментом інфраструктури міста Сумської міської ради.

Повідомляємо, що за інформацією КП «Міськводоканал» Сумської міської ради каналізаційні мережі знаходяться в задовільному стані. Аварійних ситуацій на об’єктах підприємства та аварійних витоків з каналізаційних мереж, які б спричинили забруднення водних об’єктів, не було.

В 2017 р. на замовлення Сумської міської ради Науковим центром прикладних екологічних досліджень Сумського державного університету було виконано «Наукове обґрунтування шляхів покращення екологічного стану р. Сумка в межах міста Суми». Відповідно до якого було надано «Наукове обґрунтування шляхів покращення екологічного стану р. Сумка в межах міста Суми»:

Основними факторами впливу на стан р. Сумка є:

• Параметри, що впливають на забруднення р. Сумка на вході в м. Суми

• Вплив Косівщинського водосховища:

• Підпір води (можливий вплив на підтоплення)

• Випаровування з поверхні

• Надходження біомаси фітопланктону

• Перешкоджання міграції гідробіонтів

• Потрапляння господарсько-побутових каналізаційних стоків в ґрунтові води та р. Сумку.

• Організація відведення поверхневих зливових вод

• Стан берегів (поверхневий стік)

• Підпірна споруда під мостом по пр. Шевченка:

• Погіршення естетичного вигляду між мостами по вул. Горького та пр. Шевченка

• Перешкоджання міграції гідробіонтів

• Втрати води в мережах (вплив на підтоплення)

• р.Стрілка

• р. Попадька

• Високий рівень забудови басейну р. Сумка та безпосередньо заплави

• Людська господарська діяльність в межах басейну

• Вплив людей, що відпочивають поблизу р. Сумка

На основі вищевикладеного запропоновано шляхи вирішення:

1. Важливим шляхом покращення екологічного стану річки Сумка є дії, спрямовані на зниження впливу Косівщинського водосховища.

2. Належна організація відведення господарсько-побутових каналізаційних стоків.

3. Організація відведення та очищення поверхневого стоку.

4. Створення водоохоронної зони.

Для покращення санітарного стану р. Сумка департаментом інфраструктури міста були вжиті ряд заходів, а саме:

- У липні поточного року розпочата процедура публічної закупівлі послуг на «Проведення благоустрою у прибережно-захисних смугах річок Псел, Сумка, Стрілка, оз. Чеха ін. водних об’єктів, очищення русел річок». Очікуваний термін надання таких послуг - серпень-листопад поточного року.

Згідно технічного завдання переможець торгів повинен буде забезпечити щотижневе прибирання берегових смуг та водної поверхні річок Псел, Сумка, Стрілка від сміття та різного непотребу, ліквідацію захаращень, видалення аварійних, сухостійних, буреломних та вітровальних дерев.

- Розроблена проектно-кошторисна документація на будівництво зливової каналізації по вул. Косівщинській, вул. І.Кавалерідзе, вул. Нахімова, вул. Дарвіна, вул. Жуковського, вул. Макаренка (м. Суми).

- Розроблена проектно-кошторисна документація на будівництво фекальної каналізації по вул. Лепехівській, вул. Ново-Лепехівській, вул. Андрія Шептицького, вул. Жуковського, вул. Косівщинській, вул. Нахімова, вул. Дарвіна.

- Відповідно до програми охорони навколишнього природного середовища м. Суми на 2019-2021 р., департаментом інфраструктури міста СМР укладений договір з Державним підприємством «Науково- дослідний та конструкторсько- технологічний інститут міського господарства» на надання послуг з інженерного проектування (внесення змін до схеми санітарної очистки міста Суми). Зокрема передбачене будівництво нових об’єктів – три модульні зливні станції каналізаційних очисних споруд м.Суми (новий об’єкт, розташування на КНС №№ 3, 9 (2 од.)

За результатами виконання вищезазначених заходів, при складанні проекту міського бюджету на 2020 рік департаментом інфраструктури міста СМР буде надано пропозицію департаменту фінансів, економіки та інвестицій СМР щодо передбачення необхідної суми коштів на реалізацію вищевказаних об’єктів».