Сутки Люкс Оболонський проспект 15 01004 Киев (093)3490479 (096)1076856 (050)8283701 https://555.biz.ua Квартиры посуточно, почасово и на ночь!

Toyota показала концепт автомобіля майбутнього (Фото)

Автомобільні компанії бачать майбутнє під різними кутами. Єдине, що їх всіх об'єднує, — це впевненість, що дуже скоро штучний інтелект буде керувати машинами замість людей. З точки зору Toyota, віртуальна система управління повинна бути не тільки інтелектуальною, але і доброзичливою до людини.

Новий концепт Toyota LQ являє собою еволюцію автомобіля Concept-i, який був представлений на виставці CES в 2017 році. Однією з ключових особливостей концепту був вбудований віртуальний помічник Yui. Нова версія асистента отримала просунуті можливості автономного водіння, ставши більш чуйною до водія. Вона володіє просунутими здібностями до навчання і адаптації до поведінки і переваг водія.

Більшість віртуальних помічників взаємодіють з людиною за допомогою голосового інтерфейсу, тоді як Yui вміє набагато більше. Він керує кондиціонером, випромінюючи запахи, щоб оптимізувати настрій водія. Внутрішнє освітлення з колірним кодуванням також допомагає віртуальному помічнику спілкуватися з водієм та іншими пасажирами. Так, підлогові світильники можуть змінювати колір, вказуючи, до кого авто звертається. А програмований проектор, встановлений у фари, може візуально спілкуватися з іншими людьми поза машиною.

Що до автономності, то новий LQ оснащений системою автоматичного водіння SAE рівня 4 і здатний виконувати завдання водіння без втручання людей. Незважаючи на це, Toyota все ж вказує на необхідність знаходження людини за кермом. Ще однією фішкою авто стала система керування сидінням водія. Коли він починає засипати або втрачає концентрацію, сидіння надувається, і водій повертається у вертикальне положення. Після цього струмінь холодного повітря остаточно приводить його в норму. Якщо людина веде машину в спокійному темпі, сидіння імітують нормальний ритм дихання, надуваючи і випускаючи повітря за допомогою вбудованих «бульбашок».

Незважаючи на просунуті технології, Toyota заявляє, що це тільки концепт і багато функцій навряд чи потраплять в серійні автомобілі.