Сутки Люкс Оболонський проспект 15 01004 Киев (093)3490479 (096)1076856 (050)8283701 https://555.biz.ua Квартиры посуточно, почасово и на ночь!

Туристам в Криму обмежили мобільний інтернет

Туристи, які приїхали на Кримський півострів з російських регіонів з сім-картами оператора МТС, в жовтні зіткнулися з обмеженнями доступу до мобільного інтернету.Швидкість завантаження сторінок в браузері і скачування файлів на мобільних пристрої у приїжджих виявилася в чотири рази менше, ніж у місцевих абонентів.

Фактично тепер гості потрапляють в умови 2014 року, коли російські оператори працювати на півострові відмовилися, а місцеві компанії забезпечити якість послуг не могли.

«Оператори мобільного зв'язку урізали швидкість інтернету всім російським сім-карток МТС, - обурюється у своєму листі Сергій, який зіткнувся в Криму з проблемою доступу до мобільного інтернету. - Чекаємо туристів на відпочинок до Криму. Без інтернету».

Журналісти протестували швидкість інтернет-доступу в Сімферополі на сім-картах, оформлених в різних регіонах Росії.

Найкращі результати показують придбані в Криму сім-карти оператора МТС з кодом 7978. У разі реєстрації такої сім-карти в мережі кримського мобільного оператора «К-телеком» (бренд WIN-mobile) вхідна швидкість інтернет-з'єднання становить в середньому 4 Мбіт/с, вихідна - близько 1,5-2 Мбіт/с. Такі ж результати показують місцеві сім-карти при реєстрації в мережі іншого регіонального оператора «Хвиля мобайл» (бренд Volna).

Сім-карта МТС з кодом 7989, оформлена в Новоросійську, показує значно меншу швидкість доступу до мобільного інтернету. При реєстрації в мережах WIN-mobile і Volna вхідна швидкість з'єднання становить 0,4-0,5 Мбіт/с, вихідна - 1-1,2 Мбіт/с. Приблизно таку ж швидкість інтернет-доступу - вхідна 0,5 Мбіт/с, що виходить 1 Мбіт/с - показала в Сімферополі сім-карта МТС з кодом 7980, оформлена у Воронежі.

У службі підтримки МТС не змогли пояснити проблему з доступом до мобільного інтернету на території Криму.

«З боку компанії МТС обмежень ніяких немає по швидкості. Я можу вам порекомендувати звернутися в технічну підтримку оператора, який обслуговує мережу в Криму. Вони вам уточнять з приводу обмеження швидкості доступу», - розповіла консультант служби підтримки МТС Олександра.

При зверненні до кримських операторів мобільного зв'язку абоненти з проблемами інтернет-доступу отримують пораду проконсультуватися у МТС.

«На жаль, у нас немає технічної можливості надавати інформацію за таким номером (номерами оператора МТС), - пояснила консультант служби підтримки кримського оператора Volna Катерина. - Вам необхідно звернутися до вашого мобільного оператора. На поточний момент абоненти нашої мережі подібних труднощів не відчувають».

При повторному зверненні на підтримку МТС консультант порадила залишити заявку для технічної служби. Але для цього потрібно приїхати в будь-який найближчий до Криму офіс компанії.

«У Криму наших базових станцій зараз немає. Відповідно, послуги там надають наші роумінгові партнери. Тому на низьку швидкість ми вплинути не можемо, - повідомила консультант Марина. - Як варіант, ви можете залишити претензію в салоні-магазині. Але в Криму салонів МТС немає. А найближчий знаходиться в Краснодарському краї».

Генеральний директор ТОВ «К-телеком» (кримський оператор WIN-mobile) Сергій Рубцов підтвердив, що йому відомо про проблеми абонентів МТС в Криму.

«Ми знаємо про цю проблему. Але, думаю, не зовсім коректно з нашого боку коментувати якість надання послуг іншого оператора, - сказав Рубцов. - Умови тарифних планів, які є у МТС, не залежать від того, де вони надають послуги. В домашньому регіоні вони можуть надаватися за одними правилами, в роумінгу - за іншими правилами. Тому ми рекомендуємо абонентам в даному випадку уточнювати у оператора, які у них умови при роботі в роумінгу».

Він додав при цьому, що у абонентів WIN-mobile в Криму «все нормально зі швидкістю».