Сутки Люкс Оболонський проспект 15 01004 Киев (093)3490479 (096)1076856 (050)8283701 https://555.biz.ua Квартиры посуточно, почасово и на ночь!

У Дніпрі директор ботсаду ДНУ розповів про проблеми нового скверу «Прибережний»

У день відкриття жителі Дніпра раділи новому скверу «Прибережний» на Перемогу. Через час нова зона відпочинку вже не здається такою ідеально продуманою.

Територію почали вивчати фахівці. Свою думку про продуманість скверу висловив директор ботсаду ДНУ, доцент кафедри фізіології та інтродукції рослин Анатолій Кабар. Про це повідомляє Інформатор, посилаючись на його особисту сторінку в Facebook.

Директор ботсаду відвідав сквер 13 жовтня. «Як дендролог і фітопатолог був злегка шокований», — почав Анатолій Кабар. Він розповів, що в сквері є маса порушень при створенні системи озеленення. В «Прибережному» не функціонуюча система дренажу, що доводять численні фото потопу під час дощів.

"Газон підходить впритул до більшості дерев, при відсутності посадкових лунок. Трава відбирає вологу у дерев, що в принципі компенсується високим рівнем грунтових вод. Але тримери при косовиці трави будуть бити по корі дерев, а газонокосарка при такій складній поверхні не буде нормально працювати. Чагарники також оточені газоном і це ще більш проблематично», — пише директор ботсаду ДНУ.

Також верби засипані великою щебенем впритул до стовбура, що позначиться на їх стані. Щебінь здатний різко нагріватися влітку, а взимку — остигати. Це призведе до пошкодження кори. Хвойні дерева немов закриті в мульчу шаром, який, за словами Анатолія Кабара, більше нормативних 10 сантиметрів. «Найстрашніше, що мульча підходить впритул до стовбурів сосен, що не можна робити. Це викликає гнильні процеси в корі і кореневій шийці. Кореневі шийки багатьох рослин втоплені в землю при посадці, що буде причиною постійних гнильних процесів. Особливо при такому високому рівні ґрунтових вод», — повідомив Анатолій Кабар.

Він також помітив, що на піщаних намитих грунтах, з насипанням тонкого шару чорнозему, висадили рослини, які вимагають багатих грунтів. Це зажадає рясної підгодівлі рослин добривами для позакореневого підживлення. «Про отруйному тисі в ігрових зонах для дітей взагалі мовчу», — підсумував директор ботсаду ДНУ.

Раніше ми повідомляли, що в Дніпрі на Перемозі руйнується новий сквер "Прибережний". Зелену зону затоплює під час дощів. Артем Подерев'янський