Сутки Люкс Оболонський проспект 15 01004 Киев (093)3490479 (096)1076856 (050)8283701 https://555.biz.ua Квартиры посуточно, почасово и на ночь!

У Криму заявили про нові випадки сказу

У двох районах Криму зафіксовані нові випадки сказу. У зв'язку з цим указами глави Республіки Крим в С. Машино Бахчисарайського району та П. Видне Красногвардійського району встановлено карантин.Носіями вірусу виявилися собака і кішка, повідомили в прес-службі Південного регіонального Управління Россільгоспнагляду.

Відповідно дії обмежувальних заходів протягом двох місяців на неблагополучних територіях заборонена торгівля домашніми тваринами, проведення виставок, а також навчальних занять для собак.

"Загальна кількість випадків сказу за минулий період 2019 року становить 32-в Криму, і 1-в Севастополі. Для порівняння: за весь 2018 рік статистика захворюваності склала 35 випадків, з них – 33-в Криму, 2 - в Севастополі",-повідомили в прес-службі.

Збільшення випадків захворювання на сказ підтверджує недостатність заходів профілактики, прийнятих в попередні роки. Повноваження з проведення вакцинації, як серед диких, так і серед домашніх і бродячих тварин, покладені на Держкомітет ветеринарії Республіки. В 2017-2018 роках фахівцями Россільгоспнагляду при перевірках ветеринарних лікарень Криму були виявлені випадки фіктивної вакцинації тварин. Про порушення інформувалися правоохоронні органи для вжиття заходів реагування, цього року вже порушено три кримінальні справи за фактом порушення ветеринарного законодавства щодо невизначеної кількості осіб.

Сказ-гостра інфекційна хвороба, загальна для людини і тварин. Для людей найбільшу небезпеку зараження представляють домашні і бродячі тварини, які, вступаючи в контакт з дикими, переносять вірус. Терапії від сказу не існує, єдиний спосіб захисту – профілактична вакцинація.