Сутки Люкс Оболонський проспект 15 01004 Киев (093)3490479 (096)1076856 (050)8283701 https://555.biz.ua Квартиры посуточно, почасово и на ночь!

У Молдові та Грузії думають, чи підтримувати демарш РПЦ

Православні церкви Молдови і Грузії поки вивчають рішення Синоду РПЦ розірвати всі зв'язки з Константинопольською патріархією, пише 

"Зараз, поки немає позиції Румунської православної церкви і немає консенсусу, вираженого через рішення синоду, ми не можемо висловлюватися", – заявив секретар кабінету Митрополії Бессарабії священнослужитель Андрій Буклиш.

Він зазначив, що рішення буде прийнято на Синоді Румунської православної церкви.

"Чекаємо наступної зустрічі Священного Синоду Румунської православної церкви, і, яка б не була позиція Румунської православної церкви, ми будемо солідарні з нею", – сказав священнослужитель.

У Грузії обіцяють неупереджено вивчити обидві позиції.

"Ми вислухали рішення Вселенського патріархату з приводу Української церкви. Ми повинні уважно вивчити аргументи Московського патріархату і, швидше за все, будуть аргументи з боку Константинопольського патріархату. Ми поки утримаємося від інших коментарів", – заявив Секретар Католікоса-Патріарха Грузії Мікаел Ботковелі.

Він також заявив, що остаточне рещення з цього питання буде винесено на Священному Синоді.

"Це великий матеріал, це норми канонічного права, які потребують ґрунтовного і глибокого дослідження. Ми уважно й неупереджено вивчимо обидві позиції, і після цього Священний синод грузинської православної церкви розгляне ці питання", – зазначив він.

Підтримала рішення РПЦ тільки її білоруська "дочка".

"БПЦ взяла і підтримала. БПЦ – це 15 протоієреїв, цілий Синод, який ще 11 вересня однозначно виступив із заявою про підтримку ситуації в Україні," – заявив голова Синодального інформаційного відділу БПЦ протоієрей Сергій Лепін.

За його словами, патріарх Кирил та члени синоду РПЦ зустрічалися з членами синоду БПЦ і у них була можливість узгодити свої позиції.

Нагадаємо, в РПЦ звинуватили Константинополь у руйнуванні основ православної церкви, а в УМП МП навіть запропонували накласти на Вселенського патріарха Варфоломія анафему.

15 Жовтня Синод РПЦ ухвалити повністю розірвати відносини з Константинопольським Патріархатом.