Сутки Люкс Оболонський проспект 15 01004 Киев (093)3490479 (096)1076856 (050)8283701 https://555.biz.ua Квартиры посуточно, почасово и на ночь!

У США розбився засекречений стелс-безпілотник (фото)

ХО-58А

Кратос

Перспективний американський безпілотний літальний апарат XQ-58A Valkyrie, що військові мають намір використовувати в якості безпілотного веденого для пілотованих винищувачів, 9 жовтня 2019 року здійснив третій політ. Як пише The Drive, ці випробування завершилися аварією - при посадці в умовах сильного приземного вітру і через збій в системі посадки апарат отримав пошкодження.

Льотні зразки XQ-58A використовують тимчасову систему посадки, що складається з парашута і надувних подушок. Завершивши політ, безпілотник вимикає двигун і випускає парашут. На деякій відстані від землі на апараті в нижній частині розкриваються надувні подушки, що пом'якшують удар при торканні поверхні.

У компанії Kratos, розробляє XQ-58A, заявили, що подібна система посадки на серійні апарати встановлюватися не буде. Після третього випробувального польоту на безпілотник стався збій в системі надувних подушок. Які саме пошкодження отримав безпілотник в результаті жорсткого приземлення, не уточнюється.

Безпосередньо випробувальний політ безпілотника розробники визнали успішним — Valkyrie провів у повітрі 90 хвилин, повністю відпрацювавши польотне завдання. При цьому політ проходив на швидкостях і висотах більших, ніж під час попередніх випробувань.

Розробка безпілотника XQ-58A ведеться в рамках програми LCASD (Low Cost Attritable Strike Demonstrator, недорогий витрачається ударний демонстратор), контрольованої Дослідницької лабораторії ВПС США. Вона передбачає створення відносно дешевих апаратів, які могли б взяти на себе частину ударних завдань пілотованих літаків.

Після завершення програми ВВС США мають намір придбати кілька одиниць безпілотників XQ-58A, які вже будуть проходити випробування в якості безпілотних ведених для винищувачів. Випробування в рамках цього проекту планується почати в 2021 році і завершити протягом 2-3 років.

Про XQ-58A поки відомо, що апарат має в довжину 9,1 метра і розмах крила 8,2 метра. Безпілотник здатний нести бойову навантаження масою 272 кілограми у внутрішніх відсіках озброєння або на зовнішній підвісці і виконувати польоти на висоті до 13,7 тисячі метрів. Апарат відноситься до класу високих безпілотників з великою дальністю польоту.