Сутки Люкс Оболонський проспект 15 01004 Киев (093)3490479 (096)1076856 (050)8283701 https://555.biz.ua Квартиры посуточно, почасово и на ночь!

У Сумах водоканал скаржиться на брудні стоки

КП «Міськводоканал» повідомляє про те, що на очисні споруди надійшов токсикант.

На очисні споруди з міської каналізаційної системи надійшли стоки зі значним перевищенням концентрацій забруднюючих речовин.

Службою лабораторного контролю було виявлено надходження стічних вод з перевищенням показників азоту амонійного - 52 мг/дм 3 (норма - 20 мг/дм3), хлоридів - 113,4 мг/дм3 (норма - 79 мг/дм3), ХСК - 904 мг/дм3 (норма - 500 мг/дм3), фосфатів - 11,8 мг/дм3 (норма - 4,9 мг/дм3).

Такі скиди зі значним перевищенням допустимих концентрацій зазвичай здійснюють промислові підприємства, які працюють на території міста. Це призводить до порушень в роботі очисних споруд, в основу якої закладена традиційна технологія очищення стічних вод за допомогою мікроорганізмів активного мулу. Дана технологія є найбільш наближеною до природних умов очищення. Однак її ефективність в значній мірі залежить від збалансованості складу стічних вод.

«Ми закликаємо наших споживачів відповідально ставитися до небезпечних для екології відходів своїх підприємств, і при здійсненні господарської діяльності керуватися правилами прийому стічних вод, будувати власні локальні очисні споруди, і обов'язково повідомляти про аварійні ситуації на виробництві», - прокоментував ситуацію головний інженер Йосип Тысивский.

За його словами, такі скиди-це грубе порушення правил прийому стічних вод в систему міської каналізації, які призводять до загибелі біомаси в аеротенках, зниження якості очищення, зайвих витрат підприємства.

На даний момент працівниками відібрані додаткові лабораторні проби на дослідження сирого осаду первинних відстійниках, здійснюється микроскопирование в аеротенках і вживаються всі можливі заходи для усунення наслідків скидання понаднормових забруднень і відновлення нормального режиму роботи споруд очищення.