Сутки Люкс Оболонський проспект 15 01004 Киев (093)3490479 (096)1076856 (050)8283701 https://555.biz.ua Квартиры посуточно, почасово и на ночь!

У ЗМІ назвали ім'я ймовірного посла України в США

Новим послом України в США може стати постійний представник України в ООН Володимир Єльченко , заявляють з посиланням на джерела "Українські новини" у своєму Telegram-каналі "UN - сливи та груші".

За словами видання, указ президента Зеленського про призначення повинен з'явитися найближчим часом. Водночас в ООН замість Єльченка відправлять відомого дипломата Сергія Кислицю.

Також видання заявляє, що посаду посла в США пропонували чинному послу України у Франції Олегу Шамшуру, однак той відмовився.

"Відмова від посади посла США пов'язана зі станом здоров'я Шамшура. Ймовірно, що це саме так, адже дипломату вже 63, а робота послом США вимагає дуже багато сил і здоров'я", - йдеться в повідомленні.

Володимир Єльченко в період 2010-2015 років був надзвичайним і повноважним послом України в Росії, пізніше став постійним представником України при ООН. З січня 2016 року він також є постійним представник України в Раді безпеки ООН.

Нагадаємо, Володимир Зеленський звільнив посла України в США Валерія Чалого ще 19 липня, проте досі ця посада залишається вакантною. За даними джерел ZN.UA , подання, на підставі яких зі своїх посад були звільнені Чалий і ще 10 дипломатів, не підписав міністр закордонних справ Павло Клімкін , а його заступник Єгор Божок. Звільнення Чалого пов'язують з тим, що Зеленський не довіряє досвідченому дипломату, вважаючи того "людиною Порошенка". Після обрання Зеленського на пост президента Американський вектор зовнішньої політики опинився під контролем адміністрації, а потім офісу президента, а не МЗС і посольства.