Україна ініціює міжнародний аудит заподіяних нападом РФ і війною збитків

Україна ініціює міжнародний аудит заподіяних нападом РФ і війною збитків

Україна ініціює створення міжнародної робочої групи з аудиту завданих збитків і втрат через військовий конфлікт, викликаний нападом Росії.

Про це в інтерв'ю «Дзеркалу тижня» повідомив заявив глава Рахункової палати Валерій Пацкан.

За його словами, Рахункова палата виходить з відповідною пропозицією до своїх колег з INTOSAI, що налічує 200 країн-членів (INTOSAI — міжнародна професійна організація, яка об'єднує вищі органи фінконтролю країн-членів ООН).

Пацкан повідомив, що відповідне питання буде розглядатися у вересні на найближчому конгресі INTOSAI.

Незважаючи на те, що конгрес відбудеться в Москві, а українська делегація буде бойкотувати цей захід, сформована група підтримки, готова озвучити українську ініціативу.

За словами Пацкана, мета цієї групи — розробка методології для оцінювання завданих збитків. Йдеться не тільки про Україну, а про розробку універсальної методології, яку могла б використовувати будь-яка держава, яка постраждала внаслідок війни.

«У нас уже відбулася зустріч з міністром закордонних справ України та послами низки країн. Ми донесли до них цю ідею і попросили розповісти про нашу ініціативу вищестоящим органам аудиту в їх державах. Крім того, окремо проводимо зустрічі з дружніми до нас відомствами в Польщі, Литві, Чехії, які також можуть нам допомогти з цією ініціативою. Той факт, що ми не прив'язуємо виключно до Україні, а хочемо створити універсальну методологію для всіх, повинен нам допомогти», — сказав глава Рахункової палати.

Він додав, що у світі є чимало країн, зацікавлених у створенні такої робочої групи В INTOSAI. Це Кіпр, Азербайджан, Афганістан, Грузія, Ірак, Кувейт, Македонія, Молдова, Сирія, Хорватія, Ізраїль.

Пацкан підкреслив, що якщо показати на прикладі одного конфлікту, скільки було заподіяно збитків державі, скільки коштів необхідно для подолання наслідків війни, ставлення світу до держави-агресора буде змінюватися.

«Навіть більше того, в міжнародних інстанціях, в судах ми зможемо використовувати ці дані, розраховані із застосуванням методики, затвердженої міжнародною організацією, найкращими фахівцями. Нам буде легше відстоювати свої позиції, наші дані будуть безперечними, обґрунтованими», — сказав Пацкан.

Що стосується можливого гальмування процесу країнами, винними в нанесенні військових збитків, то для протидії цьому Україна прагне не тільки створити таку спеціальну робочу групу, а й очолити її.

Як повідомляв Realist, в лютому-березні 2014 року РФ окупувала українську Автономну республіку Крим.

Окупанти провели на півострові фейковий «референдум», після чого незаконно включили цю частину України у свій склад.