Сутки Люкс Оболонський проспект 15 01004 Киев (093)3490479 (096)1076856 (050)8283701 https://555.biz.ua Квартиры посуточно, почасово и на ночь!

"Укроборонпром" розглядає можливість продажу недобудованого крейсера "Україна" – Абромавичюс

У країни немає потреби в крейсері такого масштабу як "Україна", заявив гендиректор держконцерну "Укроборонпром" Айварас Абромавичюс.Держконцерн "Укроборонпром" розглядає можливість продажу недобудованого ракетного крейсера "Україна". Про це в інтерв'ю "Німецькій хвилі", яке вийшло 18 вересня, заявив гендиректор концерну Айварас Абромавичюс.

"В України немає потреби в крейсері такого масштабу. Тому, ми будемо розглядати можливість продажу цього крейсера. Ми будемо будувати інші кораблі меншого масштабу і в більшій кількості. Знову таки, виходячи з потреб наших Збройних сил", сказав Абромавічус.

Крейсер "Україна" спустили на воду 27 років тому, будівництво завершено на 95%. Роботи з утримання крейсера виконував Миколаївський суднобудівний завод. В "Укроборонпромі" заявляють, що компенсувати витрати підприємства на утримання крейсера перестали з лютого 2015 року.

Про наміри продати крейсер "Україна" восени 2015 року повідомляв тодішній командувач Військово-морськими силами України Сергій Гайдук. Він пояснював, що 80% озброєння на крейсері зроблено під російське обладнання, яке в Україні не виробляється. Також для забезпечення діяльності ракетного крейсера потрібно три-чотири фрегати або есмінця, а у ВМС України є тільки один фрегат.

У березні 2017 року стало відомо, що п'ятий президент України Петро Порошенко підписав указ про демілітаризацію і подальший продаж ракетного крейсера "Україна".

31 жовтня 2017 року "Укроборонпром" повідомив, що Миколаївський суднобудівний завод зупинився. Причиною зупинки назвали відсутність рішення Кабінету Міністрів щодо фінансування утримання ракетного крейсера "Україна". Зазначалося, що рахунки заводу заарештовані, а заборгованість по заробітній платі становить понад 58 млн грн.

Колишній прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що "Укроборонпром" повинен виплатити зарплати працівникам заводу. Він назвав "корупційною схемою" спроби продати крейсер "Україна".

У грудні 2017 року Міністерство оборони повідомило "Укроборонпрому", що добудувати ракетний крейсер "Україна" для потреб Збройних сил України недоцільно.