Сутки Люкс Оболонський проспект 15 01004 Киев (093)3490479 (096)1076856 (050)8283701 https://555.biz.ua Квартиры посуточно, почасово и на ночь!

Уряд Греції закликають не йти на компроміси з назвою "Македонія"

Організатори масових демонстрацій у грецьких Афінах сподіваються на участь близько мільйона осіб в акції 4 лютого, щоб закликати уряд не йти на компроміси в питанні назви "Македонія". Про це повідомляє "Радіо Свобода"..

"Прес-секретар мітингу Міхаліс Патсікас повідомив журналістам, що організатори чекають до 1 мільйона учасників демонстрації", - йдеться в публікації..

Відзначається, що протест в Афінах стане другою великою демонстрацією в грецькій столиці за останні тижні..

21 січня в грецьких Салоніках в акції протесту щодо назви зібралися, за даними поліції, 90 тисяч людей, а за інформацією організаторів - до 400 тисяч учасників..

Організатори нинішніх протестів в Афінах прогнозують, що кількість учасників демонстрації буде принаймні в три рази більше, ніж в Салоніках..

Як відомо, Греція має тривалу суперечку з сусідньою Македонією через її назву. Він виник після того, як Македонія, яка десятки років була частиною колишньої Югославії, здобула в 1991 році незалежність..

Греція стверджує, що найменування сусідньої країни означає претензії до назви грецької провінції Македонія, і хоче це змінити. Македонська влада заперечує звинувачення..

Беручи до уваги заперечення Греції щодо використання назви, Македонія в 1993 році приєдналася до Організації Об'єднаних Націй як Колишня Югославська Республіка Македонія (КЮРМ)..

Раніше лідери обох країн заявили про досягнуті успіхи у врегулюванні спору, вказавши на те, що будь-яка угода може включати назву "Македонія" з доповненням "Верхня", "Нова" або "Північна".