Сутки Люкс Оболонський проспект 15 01004 Киев (093)3490479 (096)1076856 (050)8283701 https://555.biz.ua Квартиры посуточно, почасово и на ночь!

В Америці запропонували переглянути терміни «ожиріння» і «зайву вагу»

Зайва вага і ожиріння розглядають з позиції визначення індексу маси тіла (ІМТ). Однак «норма», як виявилося, зовсім не гарантує відсутність проблем зі здоров'ям, які зазвичай пов'язують з набором зайвих кілограмів.

Як правило, показник вважається нормальним, якщо він не перевищує 25, але при цьому залишається не нижче 19 пунктів. Як повідомляє РИА Новости з посиланням на журнал JAMA Network Open, Вей Бао (Wei Bao) з Університету Айови разом з колегами проаналізував показники 150 тисяч американок у віці від 50 до 79 років і з'ясував безліч цікавих аспектів.

Вчені спробували визначити, як саме зайва вага сприяє розвитку ряду хвороб. Виявилося, багато жінок з низьким індексом маси тіла так само часто стикалися з діабетом, онкологічними та серцево-судинними захворюваннями, як і огрядні дами.

Всіх цих людей об'єднувало одне — великий обхват талії. Саме це вчені вважають небезпечним явищем. З-за зайвого жиру літні американки навіть при нормальних показниках ІМТ в середньому вмирали на 30% частіше і на 20-25% частіше ставали жертвами онкологічних і серцево-судинних захворювань, ніж їх стрункі однолітки. З іншого боку, у деяких жінок з явним ожирінням не було подібних проблем.

«Люди з нормальним індексом маси тіла, незалежно від того, як багато жиру містило їх тіло, вважалися раніше повністю здоровими. Наше дослідження показало, що лікарям слід звертати увагу не тільки на вагу, але і на форму тіла при оцінці стану здоров'я пацієнтів», — розповідає Вей Бао (Wei Bao).

Вей Бао вважає, що термін «ожиріння» потрібно переглянути, оскільки він на даному етапі включає ІМТ, але оминає такий важливий (як з'ясувалося) показник, як обхват талії і інших частин тіла. Це, на думку вчених, дозволить продовжити життя, уникнувши непотрібних ризиків.

При цьому ніхто з дослідників не сумнівається, що саме по собі ожиріння грає виключно негативну роль в житті людини, сприяючи цілого ряду проблем. Нещодавно, наприклад, вчені з Великобританії виявили ризики смертності від ожиріння на вибірці в півмільйона людей. Автори стверджують, що раніше ніхто не використовував в подібному аналізі генетичну інформацію.