Сутки Люкс Оболонський проспект 15 01004 Киев (093)3490479 (096)1076856 (050)8283701 https://555.biz.ua Квартиры посуточно, почасово и на ночь!

В Австрії уряду був винесений вотум недовіри

В Австрії уряду Себастьяна Курца був винесений вотум недовіри нижньою палатою парламенту. Про це повідомляє прес-служба Euronews.

Прийнятий вотум зобов'язує канцлера Австрії Курца покинути свій пост. Таке рішення було прийнято на екстреному засіданні парламенту.

Причиною скликання став скандальний відеозапис, на якому вже колишній віце-прем'єр Австрії Хайнц-Крістіан Штрахе спілкувався з росіянкою, що пропонувала гроші і підтримку на виборах в обмін на відповідні послуги. Даний відеозапис спровокував урядову кризу в країні.

У зв'язку з цим прем'єр-міністр Австрії Себастьян Курц 20 травня оголосив про відставку міністра внутрішніх справ Херберта Кикла.  Також у зв'язку зі скандалом віце-канцлер Австрії Хайнц-Крістіан Штрахе подав у відставку.

Відзначимо, що в Австрійської партії свободи (АПС) прийняли рішення достроково вийти з уряду прем'єр-міністра Себастьяна Курця після того, як він заявив про відставку глави МВС Херберта Кикла.

Як раніше повідомляв Фокус:

Німецькі ЗМІ опублікували відеозапис, на якій віце-канцлер Штрахе і голова парламентської фракції АПС Йоханн Гуденус обговорювали з росіянкою передачу стройгосзаказов фірмам в обмін на фінансування АПС перед виборами.

В результаті, Штрахе подав у відставку. Справжність відео журналісти перевірили в Інституті безпеки інформаційних технологій Товариства Фраунгофера в Дармштадті.

Пізніше у відставку подав другий "герой" відео-глава парламентської фракції АПС Йоханн Гуденус.

У зв'язку зі сформованою ситуацією, на вулиці Відня вийшли тисячі людей, які зажадали проведення позачергових парламентських виборів.

Після цього, в уряді Австрії були звільнені всі ультраправі міністри. Лише главі МЗС Карін Кнайссль, не має партійного квитка, але призначеної на посаду за квотою від Партії свободи, було запропоновано залишитися в перехідному уряді.