Сутки Люкс Оболонський проспект 15 01004 Киев (093)3490479 (096)1076856 (050)8283701 https://555.biz.ua Квартиры посуточно, почасово и на ночь!

В ЄС закликали Росію зберегти ракетний договір

В Європейському союзі заявили про важливість збереження договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності (РСМД).

Про це сообащется на сайті Ради Європи.

"Враховуючи важку і все більш нестабільну обстановку в області безпеки, ми підкреслюємо необхідність збереження і подальшого просування загальних процесів контролю над озброєннями, і закликаємо до подальшого прогресу у всіх аспектах роззброєння і нерозповсюдження з метою зміцнення глобальної безпеки. Життєздатність і ефективність угод про контроль над озброєннями вимагають повного їх дотримання", - йдеться в повідомленні.

У цьому контексті В ЄС підкреслюють важливість Договору про ядерні сили середньої дальності (INF), який вніс значний внесок у європейську безпеку і більш широку міжнародну безпеку за останні 30 років. Майже три тисячі ракет з ядерними і звичайними боєголовками були вивезені з Європи.

У Євросоюзі стурбовані рішенням Російської Федерації про зупинення виконання своїх зобов'язань в рамках ракетного договору.

"Ми глибоко стурбовані рішеннями щодо договору про РСМД, який може закінчитися 2 серпня 2019 року. Настійно закликаємо Російську Федерацію знайти ефективне рішення в зв'язку з побоюваннями щодо розробки ракети 9М729. Майбутні дні являють собою останню можливість для діалогу і прийняття необхідних заходів для збереження цього важливого компонента архітектури європейської безпеки", - йдеться в заяві.

В ЄС також закликають Сполучені Штати і Російську Федерацію працювати над подальшим скороченням своїх арсеналів, у тому числі стратегічних і нестратегічних, розгорнутих і нерозгорнутих ядерних озброєнь.

3 липня президент Росії Володимир Путін підписав закон про припинення участі РФ в Договорі про ліквідацію ракет середньої і малої дальності (ДРСМД).1 лютого США оголосили про припинення своєї участі у договорі про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності (ДРСДМ) з Росією, який був підписаний в 1987 році.4 січня 2019 року генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг заявив, що у Російської Федерації є останній шанс, щоб почати виконувати умови договору. При цьому генсек альянсу підкреслив, що якщо РФ не буде дотримуватися умов ракетного договору, то у НАТО "є багато потенційних способів реагування".