Сутки Люкс Оболонський проспект 15 01004 Киев (093)3490479 (096)1076856 (050)8283701 https://555.biz.ua Квартиры посуточно, почасово и на ночь!

В Одесі створено унікальний для України Центр раннього втручання

В Одесі вперше в Україні на базі дитячої міської поліклініки №6 створено та функціонує структурний підрозділ - Центр раннього втручання.

Роботи по створенню та оснащенню Центру профінансовані виключно за рахунок коштів, отриманих дитячою поліклінікою №6 від Національної служби здоров'я України на підставі підписаних декларацій, що є унікальним досвідом для України. Загальна вартість організації Центру склала 732 тис. гривень. Слід зазначити, що в даний час в дитячій поліклініці №6 підписана 119% декларацій від кількості дитячого населення району.

25 вересня 2019 року з роботою Центру раннього втручання при дитячій міській поліклініці №6 ознайомився голова Національної служби здоров'я України Олег Петренко. Відбулася робоча нарада за участю директора департаменту охорони здоров'я Одеської міськради Олени Якименко та директора Південного департаменту міжрегіонального НСЗУ Олени Теряевой з питань подальшого розвитку системи надання послуг раннього втручання в Одеському регіоні.

"Сьогодні в Одесі ми бачимо приклад ефективного використання фінансування НСЗУ для розширення можливостей надання медичної допомоги населенню. Послуга раннього втручання дуже затребувана, сприяє соціалізації дітей та їх адаптації до повсякденного життя", - зазначив Олег Петренко.

Головними завданнями Центру раннього втручання є:

- раннє виявлення у дітей порушень розвитку або ризику виникнення таких порушень

- запобігання і мінімізація негативного впливу порушень розвитку у дітей на їх життєдіяльність і життя сім'ї

- підвищення компетентності батьків та інших законних представників дитини в питаннях виховання дітей в природному середовищі

- надання комплексної междицсиплинарной допомоги батькам у створенні оптимальних умов для збереження здоров'я дітей та їх розвитку, виховання, навчання в умовах сім'ї та повсякденної діяльності.

Послуга раннього втручання орієнтована на підтримку сімей з дітьми у віці від народження до 4-х років. В даний час в Центрі раннього втручання вже отримують комплексну медико-соціальну допомогу 37 сімей.

За кошти, отримані від НСЗУ, в Центрі проведено ремонт, закуплено лікувально-реабілітаційне обладнання, виплачується зарплата персоналу. Заплановано придбання автомобіля для надання послуг сім'ям на дому.

За підтримки департаменту праці та соціальної політики Одеської міськради розроблені флаєри та плакати, що інформують про роботу і послуги Центру раннього втручання. У програму "Рівність" на 2020-2023 роки планується включити фінансування заходів з підтримки раннього втручання, в тому числі, проведення навчальних занять та надання компенсації на придбання засобів реабілітації і планшетів з програмами альтернативної та додаткової комунікації.