Сутки Люкс Оболонський проспект 15 01004 Киев (093)3490479 (096)1076856 (050)8283701 https://555.biz.ua Квартиры посуточно, почасово и на ночь!

В Україні побудують плавучий космодром

В Україні побудують плавучий космодром

Державне підприємство Виробниче об'єднання Південний машинобудівний завод ім.А. М. Макарова (Дніпро) ініціює створення в Україні плавучої платформи для запуску ракет.

Про це повідомив генеральний директор підприємства Сергій Войт.

"Україна не має власного космодрому, хоча сам тільки Південмаш спеціалізується на ракетобудуванні та здійснює зовнішньоекономічну діяльність з 23-ма країнами, в тому числі Європи. Нам давно потрібно мати власний майданчик для запуску ракет, і створити його можна на Херсонщині", - сказав Войт.

Він повідомив, що нещодавно спілкувався з колективом Херсонського державного заводу "Паллада", на якому виготовляють плавучі споруди (доки). Там готові до співпраці і партнерства.

"Наші інженери шукали варіанти, розглядали багато питань. Необхідно враховувати, адже деякі країни проти того, щоб над ними запускали ракети. Спільно з Укроборонпромом ми вирішили зробити таку платформу на херсонському підприємстві Паллада", - пояснив гендиректор " Південмашу.

Державне підприємство Виробниче об'єднання Південний машинобудівний завод ім. А. М. Макарова створено в 1944 році.

Підприємство вважається одним з флагманів виробництва ракет-носіїв та супутників в Україні, і це дозволяє державі забезпечувати 8-10% пускових послуг, які надаються щорічно міжнародним компаніям.