Сутки Люкс Оболонський проспект 15 01004 Киев (093)3490479 (096)1076856 (050)8283701 https://555.biz.ua Квартиры посуточно, почасово и на ночь!

Вчені розгадали одну з найважливіших таємниць Землі

Задовго до динозаврів, наша планета обмерзла.

"Задовго до століття динозаврів, близько 466 млн років тому, Земля обмерзла. Одна з загадок науки полягала в тому, чому це сталося. Вчені вважають, що, нарешті, вони знайшли відповідь: в результаті вибуху астероїда шириною 93 милі десь між Марсом і Юпітером утворилася величезна кількість пилу, яка потім осідала на Землю протягом двох мільйонів років", -передає Daily Mail (переклад — inopressa.ru).

"Ця космічна пилюка закриває сонячне світло і спровокувала глобальне похолодання, яке відбувалося досить поступово: життя змогла адаптуватися і навіть отримати користь з змін - все нові види еволюціонували з тим, щоб мати можливість виживати в регіонах з різними температурами", - йдеться в статті.

"Цей критичний епізод в диверсифікації морського життя відомий як велика ордовикская биодиверсификация , під час якої світ з відносно низьким рівнем біорізноманіття морських безхребетних виріс більш ніж у два рази і досяг майже сучасного рівня. Це призвело до зростання планктону - основи морських харчових ланцюжків, багатьох видів, що мешкають на рифах, таких як губки і корали, а також мешканців морського дна, таких як морські зірки, морські їжаки і морські огірки", - йдеться в статті.

"На землю завжди осідає багато пилу з космосу, це дрібні шматочки астероїдів і комет", - пише Daily Mail, уточнюючи, що кількість міжпланетної пилу, що потрапляє на Землю за один звичайний рік, можна виміряти тисячею вантажівок. "Але коли між Марсом і Юпітером розпався астероїд шириною 93 милі 466 млн років тому, він створив набагато більше пилу, ніж зазвичай. За пару мільйонів років, що послідували за вибухом, пилу нападало приблизно 10 млн вантажівок", - йдеться в статті

"Зазвичай щороку Земля одержує близько 40 тис. тонн позаземного матеріалу, - пояснює Філіп Хек, куратор музею Field Museum, доцент Чиказького університету і один з авторів статті, опублікованій в журналі Science Advances. - Уявіть, що ви множите це на тисячу або десять тисяч разів".

"Наші результати вперше показують, що така пил часом сильно охолоджують Землю", - вказує професор Біргер Шмітц з шведського Університету Лунда, провідний автор дослідження і науковий співробітник Field Museum.

"Щоб встановити це, його команда провела пошуки слідів космічного пилу в скелях віком 466 млн років і порівняла їх з крихітними микрометеоритами з Антарктиди, взятими в якості еталону", - йдеться в статті. - (...) Професор Шмітц і його колеги першими показали, що цей льодовиковий період синхронізований з надлишком пилу в атмосфері".

"Тимчасовий збіг здається ідеальним", - говорить він.

"Спокусливо думати, що проблема сьогоднішнього глобального потепління може бути вирішена шляхом відтворення пилового потоку, який викликав глобальне похолодання 466 млн років тому. Але Хек каже, що він був би обережний: "Геоінженерні пропозиції слід оцінювати дуже критично і дуже ретельно, тому що якщо щось піде не так, все може стати гірше, ніж раніше".

Хоча Хек не впевнений, що ми знайшли рішення проблеми зміни клімату, він вважає, що для нас було б непогано думати в цьому напрямку. "Ми переживаємо глобальне потепління, це безперечно, - говорить Хек. - І нам потрібно подумати про те, як ми можемо запобігти катастрофічним наслідкам або мінімізувати їх. Слід вивчити всі розумні ідеї".