Сутки Люкс Оболонський проспект 15 01004 Киев (093)3490479 (096)1076856 (050)8283701 https://555.biz.ua Квартиры посуточно, почасово и на ночь!

Вчені-розлом в Антарктиді зростає, радіація збільшується

Гігантський материковий розлом, який став причиною високої радіації в Антарктиді зростає, заявляють дослідники. Збільшується і рівень радіації під льодами. Про це стало відомо після серії сейсмічних і радіаційних досліджень.  Зокрема фахівці американської полярної станції вважають, що на сьогоднішній день антарктичний розлом є найбільшим за всю історію досліджень джерелом радону на Землі. Цей феномен вимагає тривалого дослідження, вважають американці, пише Daily Mail.

Серія сейсмічних досліджень полярників станції Амундсен-Скотт виявила, що розлом в Антарктиді росте зі швидкістю близько кілометра в рік в довжину. У центральній частині розлому вода під льодами вже нагрівається до температури близько вісімдесяти градусів. При цьому підталий льоди поступово просідають і вже утворюються тріщини в льодовику-він почав невеликий рух.

На думку дослідників це поки не загрожує полярним станціями і різним іншим об'єктам в Антарктиді, але вихід значною радіації на поверхню може заразити значні території.

Фахівці з проекту PolarGAP за допомогою спостережень радіолокаційного характеру, виявили в Антарктиді джерело радіації в 2018 році. Він ховається під величезною кількістю снігу і льоду. За допомогою радіолокатора вдалося дослідити глибину до трьох кілометрів. Далі були вивчені всі отримані дані, які показали, що під льодовиком може перебувати щось, що з допомогою ядерної енергії розігріває лід і топить його. Вчені поки що не можуть сказати, що це, тому і планується експедиція.