Сутки Люкс Оболонський проспект 15 01004 Киев (093)3490479 (096)1076856 (050)8283701 https://555.biz.ua Квартиры посуточно, почасово и на ночь!

Вчені розповіли, яке м'ясо не корисно для здоров'я

Результати дослідження, проведеного вченими з Національного інституту раку (США), були опубліковані в журналі The BMJ..

Дослідники проаналізували дані, що стосуються майже 537 тисяч осіб у віці від 50 до 71 року. Спостереження за станом здоров'я і раціоном учасників велися протягом приблизно 16 років. Вчені розділили людей на групи відповідно до рівня споживання червоного і білого м'яса, щоб подивитися, як це впливає на їх шанси померти протягом періоду спостережень..

Під червоним м'ясом малася на увазі яловичина, свинина і баранина, а під білим - курятина, індичатина і риба. Дослідники сфокусувалися на випадки смерті від дев'яти видів важких захворювань - раку, хвороб серця, інсульту і порушення мозкового кровообігу, респіраторних захворювань, діабету, інфекційних захворювань, хвороби Альцгеймера, хронічної ниркової і печінкової недостатності - а також від будь-яких причин..

За 16 років померли понад 128 з половиною тисяч учасників дослідження. Найчастішими причинами смерті були рак, захворювання дихальних шляхів, інфаркт та інсульт. Аналіз показав, що лише ризик смерті від хвороби Альцгеймера не пов'язаний рівнем споживання червоного м'яса, в той час як шанси померти від восьми інших захворювань тим вище, чим більше такого м'яса їсть людина..

В цілому, продемонстрували розрахунки, у групи з найбільш високим рівнем споживання червоного м'яса ризик ранньої смерті від будь-яких причин на 26% вище, ніж у групи з найбільш низьким споживанням такого м'яса. Водночас біле м'ясо, навпаки, захищає від передчасної смерті, встановили вчені. Так, у людей, які їли багато білого, а не червоного, м'яса, ймовірність померти протягом періоду спостережень виявилася на 25% нижче, ніж у людей, які воліли червоне м'ясо. При цьому рівень споживання м'яса в обох групах був однаковим..

Дослідники вважають, що в основі шкоди, яку завдає здоров'ю червоне м'ясо, лежать певні інгредієнти, що входять до його складу. Зокрема, мова йде про нітрати і гемовой формі заліза. Нітрати, які присутні в ковбаси, шинки та інших м'ясопродуктах, що пройшли технологічну обробку, пов'язані з 15-відсотковим підвищенням ризику смерті від будь-яких причин, а нітрати не пройшов обробку м'яса підвищують цей ризик на 16%. А високе споживання гемового заліза пов'язане з підвищенням ризику передчасної смерті на 15% порівняно з низьким споживанням цієї речовини.