Сутки Люкс Оболонський проспект 15 01004 Киев (093)3490479 (096)1076856 (050)8283701 https://555.biz.ua Квартиры посуточно, почасово и на ночь!

Вчені знайшли острів з частиною зниклого континенту Гондвани (фото)

Вчені знайшли острів з частиною зниклого континенту Гондвани (фото)

Група геологів Університету Колумбії в США виявила острів, що входить в архіпелаг Коморських островів, який загадковим чином поєднує в собі дві породи.

Сам острів має вулканічне походження і повинен повністю складатися з базальту. Однак також виявлені породи, що містять кварцит.

Ученые нашли загадочный остров со странным составом пород

Фахівці припустили, що наявність кварциту може пояснюватися включенням в Острів кілька мільйонів років тому шматка Гондвани.

Дослідники провели експедицію на острів і підтвердили, що фрагменти кварциту входять до його складу.

Також була знайдена материнська порода, що містить велику кількість кварциту. Це "неможливе" явище йде врозріз з уявленнями про тектоніку плит.

Вчені пояснили його тим, що суперконтинент Гондвана після розпаду 150 мільйонів років тому утворив Мадагаскар і Індостан.

При цьому даний шматок суші міг відколотися від Африки і Мадагаскару, і розташуватися між ними в океанічному басейні. А після виверження вулкана, що призвів до появи острова, кварцит увійшов в базальтові породи.