Сутки Люкс Оболонський проспект 15 01004 Киев (093)3490479 (096)1076856 (050)8283701 https://555.biz.ua Квартиры посуточно, почасово и на ночь!

Вчені з'ясували, які країни маніпулюють громадською думкою через інтернет

Вчені з Оксфордського університету провели дослідження, щоб з'ясувати, які країни і яким чином маніпулюють громадською думкою через інтернет і соцмережі.

Автори дослідження відзначили, що найчастіше в маніпуляціях беруть участь державні відомства, їх підрядники чи політичні організації. Всього дослідники нарахували 70 країн, в яких були помічені спроби організованої маніпуляції громадською думкою. Всі ці держави автори поділили на авторитарні (25) і демократичні (45).

За словами вчених, Китай, Індія, Іран, Пакистан, Росія, Саудівська Аравія і Венесуела, використовують інтернет для зміни громадської думки, щоб політично впливати на інші країни. Головним світовим дезінформатором дослідники визнали Китай.

Вчені нарахували 25 країн, які поширювали пропаганду через приватні компанії, найчастіше Facebook. У їх числі США, Великобританія, Китай, Росія. Остання, до речі, використовує всі провідні інтернет-платформи — Twitter, Facebook, YouTube, Instagram — для маніпуляції громадською думкою, крім месенджера WhatsApp».

Один з авторів дослідження заявив, що «маніпуляція громадською думкою через соцмережі є найнебезпечнішою загрозою для демократії, оскільки стала частиною повсякденного життя».