Сутки Люкс Оболонський проспект 15 01004 Киев (093)3490479 (096)1076856 (050)8283701 https://555.biz.ua Квартиры посуточно, почасово и на ночь!

Все містечко стало на захист Понінківської картонно-паперової фабрики

31 травня в селищі Понінка Хмельницької області на мітинг зібралося більше тисячі людей. Місцеві та прибулі з усієї області вимагають припинити напади на Понінківську картонно-паперову фабрику-останнє працююче підприємство депресивного регіону.

Мітингувальники стверджують, що Житомирські та столичні чиновники вже четвертий рік намагаються закрити Понінківську картонно-паперову фабрику, виправдовуючи свої дії турботою про стан річок Хомора та Случ. У свою чергу, екологи, як і керівництво підприємства, роблять акцент на абсурдності таких запитів і дотриманні підприємством всіх екологічних норм.

«Ось висновки незалежної експертизи, Національної академії наук України. І вода в річках Хомора і Случ, і питна вода в Новгород-Волинську відповідає всім нормам! 8-го числа був відбір проб, 15-го результати аналізів», – заявив на мітингу директор Понинковской картонно-паперової фабрики Сергій Володимирович Прудкий.

Одним з найбільш помітних опонентів Понінківської картонно-паперової фабрики називають Володимира Литвина, скандально відомого політика ще з часів Леоніда Кучми. Саме він є автором постанови «Про подолання негативних наслідків екологічної ситуації в басейні річок Хомора і Случ на окремих територіях Хмельницької та Житомирської областей» від 16 травня. Незважаючи на висновки Національної академії наук України, цю постанову було прийнято, що стало приводом для звернення депутатів Житомирської облради до Президента з вимогою зупинити діяльність Понинковской картонно-паперової фабрики.

Але керівництво підприємства разом з місцевими жителями готове до кінця відстоювати право на існування Понінківської картонно-паперової фабрики. Адже підприємство не тільки забезпечує роботою близько 1500 осіб в депресивному регіоні, а й постачає в селище електроенергію, дає доступ до працюючих очисних споруд. Фабрика вже здобула перемогу в десятках судових процесах, а також пройшла понад 25 екологічних перевірок, кожна з яких підтвердила відповідність всім екологічним стандартам нашої держави.

"Понінківська фабрика не використовує шкідливих речовин, і це підтверджують численні перевірки, а також сертифікат для упаковки харчової продукції. Більш того, в технологічному процесі використовується Крофта-система утримування волокна. Грубо кажучи, у викидах підприємства тільки крохмаль і волокно, які ніяк не шкодять водойм», – додав Сергій Прудкий.