Сутки Люкс Оболонський проспект 15 01004 Киев (093)3490479 (096)1076856 (050)8283701 https://555.biz.ua Квартиры посуточно, почасово и на ночь!

Як СБУ зганьбилася у Кривому Розі (відео)

Нещодавно президент України Володимир Зеленський відвідав Кривий Ріг. На зустрічі з представниками міської влади він різко розкритикував керівництво найбільшого в Україні металургійного підприємства ArcelorMittal з-за забруднення навколишнього середовища.

Дійсно, критика була у справі. Підприємство не допускає на територію заводу екологів, зриває план по установці фільтрів, а тим часом мешканці Кривого Рогу продовжують страждати від жахливої екології.

Здавалося б, немає нічого складного в тому, щоб покарати недбайливих підприємців, адже у Зеленського є Баканов, який очолює Службу безпеки України.

Та й Баканов, з перших днів захищав своїх підлеглих, повинен бути зацікавлений в тому, щоб швидко і грамотно поставити на місце керівництво підприємства. А вже співробітники спецслужби, які добре знають, що нова мітла мете по новому, повинні були постаратися і продемонструвати новому керівництву всі свої таланти.

Але вийшло не дуже. Журналісту інформатора вдалося поспілкуватися зі співробітником підприємства і з'ясувати багато цікавих обставин. СБУ переплутали одиниці виміру випромінювання, а також сфокусували свою роботу на обладнанні, яке ніяк не пов'язане з поганою екологією в Кривому Розі.

"Машина безперебійних ливарних заготовок — це практично фінальна стадія виробництва. У чому суть установки? Метал розігрівають за допомогою електричних стрижнів, додають туди додаткові компоненти. Після чого метал розливають по шести потоках. Далі метал проходить через охолоджувачі", - повідомив наш співрозмовник.

Саме на цих охолоджувачах і розташовується обладнання, яким зацікавилися співробітники спецслужби.

"Охолоджувачі — це великі, вертикально розташовані труби, у які подається великий напір холодної води і поки метал проходить по трубі, він встигає сформуватися і виїжджає у вигляді розпеченого бруска. В охолоджувачах варто шість установок, які забезпечують ренген-контроль. Вони просвічують падаючий метал на наявність дефектів. Всі навколишні приміщення захищені контуром металу шаром в 1 сантиметр, також встановлені металеві двері як на підводному човні", - розповів співробітник підприємства.

Коли СБУ проводила заміри іонізуючого випромінювання, вони допустили грубу помилку, переплутавши одиниці виміру і цим збільшивши на папері показання лічильника в 1000 разів.

"На фотографії з датчиком чітко зазначено, що є грецька літера μ, що означає мілізіверти, на приладі - 4,4 мілізіверта. Але в документах СБУ вказали микрозиверты (4.4 мЗвт), по суті, збільшивши на папері показання приладу в 1000 разів", - повідомив співробітник підприємства.

Користувачі Facebook теж звернули увагу на помилку, яку допустили співробітники безпеки. Також вони звернули увагу, що навіть ці дані в 4,4 мЗвт/год не перевищують вимог, на які посилаються правоохоронці.

До слова, співробітники радіаційної безпеки також провели на підприємстві заміри і зняли все на відео.

https://www.facebook.com/ArcelorMittalUA/videos/vb.666415626843956/24115...

Також важливо відзначити той факт, що перевірка СБУ була викликана поганою екологічною ситуацією в Кривому Розі, яка пов'язана не з іонізуючим випромінюванням, а з викидом в атмосферу величезної кількості шкідливих речовин.

Але це не завадило співробітникам Служби безпеки порушити кримінальну справу за 441 статтею Кримінального кодексу. А що ж з викидами, які завжди були і будуть головною проблемою міста? А нічого.

За словами нашого співрозмовника, в ста метрах від ливарної установки, якою займалася СБУ, є конвертерний цех. Там розташовані шість сталеплавильних конвертерів, які "коптять" страшними випарами і викидають в атмосферу багато шкідливих речовин.

В процесі варіння металу, його повинні обдувати інертним газом, який стягує з собою в спеціальний отвір всі шкідливі викиди. Але так як не всі конвертери ще модернізовані, то цех виробляє не тільки метал, але величезні коричні хмари, які гроблять здоров'я робітників і городян. Поруч з деяким просто неможливо дихати фізично. Чому СБУ не звертає увагу на них?

"Є величезна стара коксова батарея, на ній не працює витяжка і викиди на цій батареї просто п*здець, все це йде в місто, але нікому це нецікаво", - поділився своєю думкою наш співрозмовник.

Фото - facebook.com/SecurSerUkraine

Олександр Мельник

Для Інформатора