Сутки Люкс Оболонський проспект 15 01004 Киев (093)3490479 (096)1076856 (050)8283701 https://555.biz.ua Квартиры посуточно, почасово и на ночь!

Як у Мелітополі півтора століття років тому люди вчилися

Сьогодні 1 вересня. У 2019 році для більшості школярів та їх батьків - це останній вихідний перед навчальним роком.

Сайт MV завдяки книзі Миколи Крилова "Нариси з історії міста Мелітополя 1814 -1917 рр" розповідає читачам , як 150 років тому в Мелітополі сфера освіти працювала.

Перший відомий навчальний заклад було відкрито в Мелітополі 1 травня 1847 року. Це було Мелітопольське парафіяльне початкове народне училище.

Директором училищ Таврійської губернії Самойловим за клопотанням громадян Мелітополя в парафіяльне училище було визначено вчитель Більше-Токмацького сільського парафіяльного училища Архип Корнєєнко, як учитель «відомий з відмінною боку»

У лютому 1851 року батько і син Колесникови дали підписку Мелітопольської міської поліції про те, що згідно підданому оной поліції нами сього числа прохання ми пожертвували власне благонабутий нами складається у центрі Мелітополя будинок з флігелем, землею, засадив, зі всією пристройкою у вічне володіння Мелітопольського парафіяльного училища».

Ось яким був перший навчальний заклад Мелітополя:

«Будинок вбудований з цегли на кам'яному фундаменті про п'яти покоях, покритий черепицею з двома флігелями (на два і на три кімнати), окремо кухня та сарай. Всі будови покриті безіменкою (шелевкою) (дошка. - авт.) крім сараю, який покритий очеретом". Оцінений присяжними оцінювачами Мелітополя в 1500 рублів сріблом.

У 50-60-х рр. на утримання парафіяльного училища з міської скарбниці виділялося 285 рублів в рік.

А в 1881 році в училищі з'явилася перша жінка-педагог. Нею стала дворянка Юлія Олексіївна Бровцина, 20 років, окончімвшая гімназію і додатковий клас зі званням домашньої вчительки. Помічником вчителя була Австрійська піддана Любов Петрівна Пезелі, 21 рік.

Зазначимо, що першим навчальним закладом, чиє фото дійшло до наших днів, стало Мелітопольське реальне училище. Воно було відкрито в 1974 році і розташовувалося на розі Олександро-Невської і бульварної вулиць (будівля існує і зараз навпроти міськвідділу поліції. – авт.).