Сутки Люкс Оболонський проспект 15 01004 Киев (093)3490479 (096)1076856 (050)8283701 https://555.biz.ua Квартиры посуточно, почасово и на ночь!

Як за місяць знищити фермерське господарство в Житомирській області. ВІДЕО

Продовження історії про те, як силові структури допомогли позбавити фермера врожаю, а тепер намагаються розорити і позбавити землі.

Вчора ми почали розповідати історію про земельному рейдерстві, яка сталася з фермером Юрієм Андрєєвим з Луганської області, який втратив все на батьківщині, був у полоні, і якому довелося переїхати в Житомирську область, де він почав життя і фермерську діяльність спочатку.

Спробуємо з'ясувати хто організував і впроваджує в життя рейдерську схему з відбирання у фермера Юрія Андрєєва врожаю і землі.

Читати також: Рейдерське захоплення фермерського врожаю в Житомирській області. ВІДЕО

Всього за 1 місяць перспективне господарство опинилося під арештом. Заарештовано було все: урожай, техніка, склади. Проти нього самого відкрито три кримінальні провадження і одне – проти сина.

Все почалося з запитів сільського голови Анатолія Леончука, якому, незважаючи на повну наявність дозвільних документів і особисту допомогу фермеру, стало цікаво з'ясувати, а чи не обробляє фермер землю незаконно…

І почала втілюватися знайома багатьом фермерам рейдерська схема. Спочатку розіслали запити в 12 (!) інстанцій, що стало підставою для арешту земель. Леончук лише мляво відбивається від питань, виправдовуючи всі депутатськими запитами, обіцяючи, що «органи все перевірять і його виправдають». А поки на земельні ділянки накладено арешт, урожай пропадає, гроші орендарям виплатити неможливо.

Тим часом, на фермера накладають додатковий арешт на техніку, штраф 17 тисяч гривень за самовільно зайняте поле, арешт до 2 років за невиконання рішення суду, про яке фермера ніхто не спромігся повідомити. До того ж стаття «крадіжка», ніби як фермер сам у себе урожай вкрав, плюс непокору правоохоронцям «на десерт».

У підсумку фермера поставили перед вибором – або він знаходиться в правовому полі, нічого не робить, дивиться лише як гниє урожай на 900 гектарах, або збере по-тихому, за що знову буде покараний.

Цікаво, що саму техніку у фермера не забрали. Тут досить тонкий розрахунок – фермер, бачачи, як пропадає справа його рук, зірветься, виїде на поле і його можна буде заарештувати за крадіжку техніки.

А слідчі, тим часом, просять суд зібрати урожай фермера, «щоб не псувалися речові докази по справі»... Однак, такий заходи забезпечення як збір чужого врожаю та його реалізація в юриспруденції досі не існувало. Як ні і процедури як це повинно здійснюватися. Але на що не підеш заради вигоди!

Зараз в апеляційному суді слухається справа про зняття арешту на 30 гектар поля, де росте просо орієнтовною вартістю мільйон гривень. Прокурор наполягає на збереженні арешту. Після пред'явлення юристом документів, суд приходить до висновку, що підстав для арешту немає ніяких. І знімає арешт.

Однак, приїхавши відразу після засідання суду на полі, Юрій з'ясовує, що від врожаю проса не залишилося нічого. Де зараз урожай намагаються з'ясувати адвокати.

Два тижні тому, слідчий, який працював під пильною увагою працівників СБУ, так і не зміг відповісти на питання: хто охоронятиме заарештований урожай, і хто нестиме відповідальність, якщо він загине.

Пізніше в приватній бесіді з'ясувалося, що документи, які розсилалися по інстанціях візував не тільки голова, а й землераспорядительниця Людмила Лавська. А текст документа їй надиктували по телефону... співробітники СБУ. Навчений гірким досвідом фермер, завбачливо записав розмову на телефон. Її супроводжував якийсь пан, який не поспішав представлятися. Це виявився майор СБУ Ігор Колинюк, який, за словами фермера, стежить за ним не один місяць.

Цікаво, що коли прийшли заарештовувати техніку, на полі відразу з'явився цей самий майор, який поліз на комбайн, виробляючи відеозйомку.

Все почалося ще в червні, коли син Юрія Андрєєва помітив за собою стеження. Коли він почав стеження записувати на телефон, до нього підійшли, звинуватили в тому, що він «підрізав» авто. Незадоволеним автомобілістом виявився полковник СБУ Мельник, який був на авто з «оперативними» номерами. Разом з ним згаданий майор Колынюк. Тоді він представився і показав посвідчення. З тих пір подібні автомобілі переслідували фермера і його сина скрізь. Бачили ці автомобілі і в селі.

Крім цього, співробітники СБУ, які, мабуть, вирішили вже всі нагальні проблеми в країні, ходили по селу, пропонуючи селянам написати якісь дивні кляузи на фермера і його сина, роздавали листівки про те, що нібито фермер сепаратист і необхідно вжити заходів. Селяни писати кляузи відмовилися. А ось землераспорядниця разом з головою ОТГ таки направили до СБУ довідку про "самозахоплення" земельних ділянок, яка і призвела до таких недобрих наслідків як 15 тисяч штрафу на користь СБУ.

В цьому конкретному випадку рейдерами був задіяний весь спектр дій по захопленню – слідчий, оперативний, який не завжди використовується навіть в разі реальної необхідності.

Далі вже зовсім все очевидно. Урожай пропав, новий засіяти не вдасться, фермер стає банкрутом. Відразу ж знайдеться новий господар землі. А оскільки не за горами земельна реформа і право викупити паї має орендар землі, то очевидно, що цим самим орендарем, на думку рейдерів, повинен стати хтось інший, не Андрєєв.

При цьому аналіз судових реєстрів показує, що справа Андрєєва не унікальна для Житомирської області. Таких справ багато.

Фермер звернувся до Президента і в Головне управління СБУ з проханням розглянути ситуацію та дати правову оцінку «роботі» співробітників СБУ в Житомирській області, які останнім часом ведуть дуже активну господарську діяльність в області.

Сам Юрій Андрєєв здаватися не має наміру, буде продовжувати боротися зі свавіллям і в майбутньому сподівається, що після прийняття земельної реформи зможе працювати на власній землі.

Якщо вам відомі факти про порушення прав та інтересів бізнесу, повідомляйте в редакцію сайту "Верховенство права".

За матеріалами: vikna.stb.ua