Сутки Люкс Оболонський проспект 15 01004 Киев (093)3490479 (096)1076856 (050)8283701 https://555.biz.ua Квартиры посуточно, почасово и на ночь!

Як зареєструвати дитину на непідконтрольному Донбасі: Історія переселенця

В Україні все більше переселенців знають про можливості реєстрації («прописки») дитини на тимчасово непідконтрольної української влади території Донбасу при оформленні ID-паспорта у віці 14 років і чекають оформлення документів. Про це сьогодні, 26 вересня, повідомляється на сторінці програми «Радник з питань ВПО» («Радник з питань ВПЛ») в Facebook.

Так, в організації розповіли історію переселенця Костянтина, який проживає з родиною в Ужгороді (Закарпатська обл.).

У 2018 році 14-річний син Костянтина повинен був отримати паспорт у вигляді ID-карти. При оформленні виникла проблема-в місцевому управлінні Державної міграційної служби (ДМС) заявили, що у виписці про реєстрацію буде вказано «без місця реєстрації». Костянтин здивувався, чому так, якщо дитина має право власності на житло на непідконтрольної територій?

Костянтин – керівник громадської організації «Закарпаття-Донбас». Разом з радником з питань ВПЛ в Закарпатській області Анжелою Бабкіної він організував круглий стіл для обговорення проблеми реєстрації з іншими переселенцями.

Крім того, він відправив запити в місцеве і головне управління ДМС з проханням пояснити, що робити в разі отримання паспорта сином. «Я мав усі необхідні документи, зокрема, домову книгу, де прописана дитина, договір про купівлю будинку на доказ того, що цей будинок належить нам. Тому через тиждень мені повідомили, що я можу прийти і поставити реєстрацію у місцевому управлінні Міграційної служби», – розповів Костянтин.

«Костянтину відомо, що ще один переселенець в Ужгороді зміг зареєструвати свою дитину в квартирі, що знаходиться на непідконтрольної територій. Все більше переселенців знають про можливість вирішення цієї проблеми і чекають оформлення документів", - підсумували в організації.

Нагадаємо, в Україні кожна дитина, яка досягла 14-річного віку, зобов'язаний отримати паспорт громадянина України у формі ID-карти, а в 18 років замінити ID-картку на нову.