Сутки Люкс Оболонський проспект 15 01004 Киев (093)3490479 (096)1076856 (050)8283701 https://555.biz.ua Квартиры посуточно, почасово и на ночь!

Залежність від засмаги можна пояснити генною схильністю

Нове дослідження показало, що мутації в певному гені у жінок збільшують ризик виникнення залежності від засмаги в 13 разів. До такого висновку прийшли вчені з Онкологічного центру Ломбарді в Джорджтауні (штат Вашингтон, США), повідомляє видання Annals of Behavioral Medicine.

Відомо, що надмірний вплив УФ-променів може стати причиною розвитку раку шкіри. Хоча більшу частину ультрафіолету люди отримують від сонця, використання соляріїв погіршує загальносвітову статистику.

В рамках нового дослідження вчені опитали 292 жінки, які використовували солярії, сонячні лампи або сонячні кабіни, і проаналізували зразки ДНК. Вік жінок становив від 18 до 30 років.

Ризик залежності від засмаги подвоївся у тих, у кого були мутації у варіантах гена SNP, пов'язаних з активністю дофаміну – головного активної речовини системи заохочення в мозку людини. Ці мутації в поєднанні з іншими, пов'язаними з депресією, збільшували ризик засмаги до 13 разів.

«Результат нашого дослідження говорить про те, що залежність від засмаги повинна сприйматися як реальне захворювання, що потребує лікування», – сказала провідний автор дослідження, доктор Даррен Мейс.