Сутки Люкс Оболонський проспект 15 01004 Киев (093)3490479 (096)1076856 (050)8283701 https://555.biz.ua Квартиры посуточно, почасово и на ночь!

Зеленський позначив пріоритети при поверненні Донбасу і Криму

Президент Володимир Зеленський заявив, що він проти силового повернення Донбасу і Криму, тому що його перший пріоритет - людське життя, а вже другою - території. Про це він сказав сьогодні в ході прес-марафону, коментуючи репліку журналіста, що його попередник не наважився назвати війну війною і чи є сенс у військовому положенні.

"Я йшов як президент світу, я хочу закінчити війну. Товариство не голосувала за президента, який прийде і скаже: з цього дня у нас воєнний стан, у нас війна, ми будемо воювати, у нас армія готова, ми підемо на Донбас війною, ми заберемо військовими свої території, і нам не все одно, скільки людей загине, але ми готові, щоб повернути свою землю, на прямі військові дії на окупованих територіях", - сказав він.

За його словами, так само довелося б йти війною на Крим при тому, що "армія не готова". Зеленський зазначив, що не готовий втрачати українців на війні, "тому обраний дипломатичний шлях".

"Якщо ми говоримо про людей і територіях, то перший пріоритет - люди, другий пріоритет - території. Я хочу спробувати завдяки Мінському і нормандському форматам знайти кроки. Я не хочу лякати наших людей", - підкреслив Зеленський.

1 жовтня Зеленський на брифінгу заявив, що Україна погодила формулу Штайнмаєра. Пізніше представник ОБСЄ Мартін Сайдик заявив, що текст формули підтвердили навіть представники бойовиків окупованого Донбасу.

6 жовтня в Києві пройшло віче "Зупинимо капітуляцію".

Депутати обласних рад Львівської, Тернопільської областей, Івано-Франківської та Хмельницької областей висловилися проти формули Штайнмайера.